Tyto materiály vyžadují pro údržbu zvláštní péči a jejich nesprávným čištěním je velice snadné je poškodit. Vyzkoušejte naše tipy a uvidíte, že s nimi budete mít hotovo raz dva.

5e96c8c9b6d58obrazek.pngTeflonová pánev či akrylátová vana jsou z materiálů, které jsou nejvíce háklivé na poškrábání. Pokud na teflonovou pánev vezmete drátěnku, nenávratně ji zničíte. Stačí však, když po použití pánev namočíte, aby se špína lehce odmočila, a pak aplikujete chytrého pomocníka. Skvěle poslouží třeba Pur Active houbička od značky Vileda, která díky aktivnímu povrchu vyčistí špínu bez toho, aby materiál poškrábala. Její revoluční technologie s ergonomickým tvarem vyčistí šetrně i zaschlou špínu z ploch, které jsou náchylné na poškrábání. Stane se tak skvělým pomocníkem při čištění nejen teflonu, ale třeba i drahého nádobí nebo hrnců, u kterých se dostane i do těžko přístupných míst.

Pokud jste si domů pořídili exkluzivní mramorovou podlahovou krytinu, mějte na paměti, že vyžaduje specifické zacházení. Mramor je vápenec, jenž je velice náchylný na poleptání a všelijaké znečištění. Nejlepší je mramorovou podlahu už na začátku ošetřit vodoodpudivým a olejoodpudivým prostředkem. Tím na ní vytvoříte impregnaci, díky které předejdete tomu, aby se případné skvrny do mramoru zapustily hluboko a tím ho nenávratně poškodily. Pokud dojde k polití mramoru kyselinou, kterou může být například mléko, víno, pivo či ocet, je ihned nutné povrch otřít mokrým hadříkem. Tak předejdete tomu, aby se kyselina do mramoru zažrala a vytvořila v něm skvrny.

Sklokeramická deska má velkou výhodu, a to tu, že se snadno udržuje. To však neznamená, že byste se jejímu čištění úplně vyhnuli. Čištění bude jednoduché 5e96c8d521520obrazek.pngjen v případě, že se mu budete věnovat pravidelně, a to nejlépe po každém vaření. Stačí, když necháte varnou desku vychladnout a následně ji otřete hadříkem. Šikovným pomocníkem vám v tomto případě může být multifunkční hadřík Actifibre značky Vileda, který k čištění nepotřebuje žádné chemikálie. Povrch zanechá jemný na dotek, nepoškrábe ho a nezanechá na něm chloupky ani šmouhy. Pro čištění kuchyně, kde se zpracovává jídlo, je proto naprosto ideální. Tento hadřík skvěle poslouží i na leštění zrcadel či mytí oken. Díky funkci aktivní absorpce a snadného ždímání se tak úklid stane hračkou.

K údržbě dřeva je vždy zapotřebí používat výhradně prostředky určené na dřevo, jinak si můžete váš po generace děděný mahagonový stůl zničit. Stačí, když nanesete malé množství čistidla či leštěnky na hadřík nebo houbičku a jemně, krouživými pohyby, daný povrch potřete. Na tvrdá dřeva, jako je například právě mahagon nebo dub, je třeba používat olej. Ten nanesete na hadřík, jenž nepouští chloupky, a povrch s ním vyleštíte. Necháte zaschnout a pak už jen stačí otřít do sucha. Používáte-li kvalitní úklidové pomocníky, úklid nemusí být dřina a vám tak zbyde více času na to, dát si nohy na stůl a užít si tu pravou domácí pohodu.

Reklama