Všechno se dá reklamovat, ale manžel? Přečtěte si další zajímavý pohled na dnešní téma od čtenářky s nickem hannah58, za který děkujeme

Hezký den přeji a posílám soutěžní prázdninové čtení na ožehavé téma - reklamace.

Nereklamuju. Možná proto, že...ehm...příliš nenakupuju. Nebo mám prostě štěstí. Tož, klepu na dřevo. Když už nakoupím ( až na jeden zkažený jogurt a punčocháče s dírou), tak povětšinou tovar kvalitní. Hale, před lety jsem reklamovala obuv, reklamace byla uznána a penízky šupajdily zpátky do mé peněženky. Holky, nebojte se hlásit o svá práva, když se nákup nezdaří. Kuchařka, jak při reklamaci postupovat, je dostupná na netu. Navíc: asertivním štěstí přeje. A pečení holubi nám sami do huby nelítají, viďte dámy...

Reklamace zkažených potravin. Kapitola sama pro sebe. Pamatuju časy, kdy pomeranče byly zbožím těžce úzkoprofilovým, a zákazníci, v rámci zakoupení svého kila čerstvých plodů, lhali, až se jim od huby prášilo: „ Vyberte mi, prosím, nějaké pěkné. Mám je do nemocnice."

Díky tomuto zaklínadlu bylo zajímavé sledovat, jak s dovozem ovoce z exotické ciziny stoupl počet údajných marodů, hospitalizovaných ve špitálech. Má poklona.

V době naivního mládí jsem chtěla reklamovat manžela, tehdy vlastně novomanžela. Překypoval sice nadáním technickým a uměním kulinářským, ale filozofování znevažoval povzdechy „ccc" a „phéé"a moje literární výkřiky hodnotil mávnutím ruky jako...no, jako když si dělá vítr před ksichtem. Navíc se pravidelně dvakrát do roka opil jak zákon káže, páč sfouknutí svíček na narozeninovém dortu a bušení do zadečků slečen a paní o Velikonocích bez vědra alkoholu nezvládl. Tedy, tahle reklamace mi, naštěstí, nevyšla. Zavčasu jsem pochopila, že ostatní chlapi vlastní vad na kráse mnohem víc. Zmoudřela jsem a dnes bych manžu, třímajícího v jedné ruce vrtačku a ve druhé vařečku, ani náhodou, nevydala reklamaci napospas. Koukněte, raděj mu tady dělám reklamu.                                                                                                                      

hannah58

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Tak to jste šťastná žena

Co byste nejraději reklamovaly vy, milé ženy-in?

Dnešní téma se týká reklamací. Úspěšných, ale i těch, při kterých jste neobstály? Máte nějakou kuriozní reklamaci? Nebo kuriozní výmluvu prodávajícího, proč zboží nemůžete reklamavat? Co vás na reklamacích nejvíc štve? Dlouhá doba vyřizování? Pocit poníženosti? Nebo arogance prodavačů?

Stížnosti, ale i pochvaly přijímáme na adrese:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama