Léto je v plném proudu a péče o ochranu pokožky je na prvním místě! Je skvělé být v létě venku na slunci, relaxovat, užívat si sluneční paprsky a získávat vitamin D. Nelze ale zapomínat na rizika. Kůže se může spálit, poškodit a v dlouhodobém horizontu může dojít k jejímu předčasnému stárnutí, v horším případě ke vzniku nádorů.

Mít spálenou pokožku není nic příjemného, proto je nutné chránit si pokožku před sluncem. Nejlepší ochranou jsou kvalitní kosmetické přípravky, na které se můžete spolehnout.

sun

Zapojte se do naší diskuse – Jak jste na tom s opalováním vy?

  • Jaký máte typ kůže? Snadno se spálíte, nebo vaše pokožka reaguje na slunce rychlým zhnědnutím?
  • Mezi jakou skupinu patříte – opalujete se, nebo ne?
  • Když jedete na dovolenou k moři, vydržíte se neopalovat?
  • Nebo jste typ notorických „opalovačů“ a vyznavačů červenohnědé pokožky?
  • Jak si chráníte pokožku?
  • Jak chráníte své děti?
  • Máte s opalováním spojenou nějakou příhodu?

Zapojte se do diskuse! Vybereme tři z vás, kteří získají dárek v podobě balíčku s přípravky pro ochranu pokožky před sluncem od kosmetiky Daylong, která je partnerem této diskuse.

Jak pokožku dostatečně chránit? Použitím kvalitních přípravků pro ochranu pokožky před sluncem. Jak ale správně nanášet tyto přípravky, jakou dávku a jak často? Naším tipem jsou produkty od značky Daylong, která má ve svém portfoliu mnoho přípravků pro každý typ pleti.

Sluneční alergie?

www.daylong.czSpousta lidí se nově setkává na vlastní kůži se sluneční alergií. Objeví se například svědivé zarudnutí, tzv. krupička či kopřivka, nebo dokonce mokvající puchýřky, a to na místech, která nebyla kryta oděvem. Tyto reakce jsou způsobeny zvýšenou citlivostí kůže vůči UV záření. Často vznikají i v kombinaci s užíváním některých léků. Vyvolavateli jsou například i místně používané protizánětlivé gely a krémy, ale mohou to být také rostlinné šťávy, či dokonce parfémy. „Pokud víte, že trpíte sluneční alergií, je potřeba citlivou pokožku na slunce zvykat. Alergická reakce totiž bývá nejvýraznější právě na začátku léta. Na začátku léta faktor zvyšte - na oblast dekoltu přes kosmetický krém aplikujte www.daylong.czještě krém s UV faktorem a noste například šálu či šátek,“ radí MUDr. Alena Machovcová, primářka oddělení dermatovenerologie FN Motol.

Mastná pleť, nebo alergie na slunce?

Pro kůži citlivou na sluneční záření se sklonem k sluneční alergii je tu NOVINKA v podobě www.daylong.czspeciální gelové řady Daylong™ sensitive. V nabídce je Daylong sensitive SPF 50+ a Daylong sensitive SPF 30 ve spreji se snadnou aplikací ideální na sport.

Spolehlivá ochrana pro celou rodinu

Produkty Daylong spolehlivě ochrání před nežádoucími vlivy sluníčka celou rodinu. Produkty nově najdete ve čtyřech barevných řadách, které jsou určeny pro dospělé, na citlivou kůži, pro děti a péče o pokožku po pobytu na slunci.

Nevíte, jaký jste fototyp a jak vysoký ochranný faktor použít? Jděte na www.daylong.cz.

Čtěte také:

Reklama