Pojďme se bavit konkrétně o klasickém letním období, tedy dovolené u moře, u bazénu, kdy jsou vlasy vystaveny jednak intenzivnímu slunečnímu záření a zároveň vlivu větru, písku a slané nebo chlorované 5b35fcd85c3d3obrazek.jpgvody. Na dovolenou si automaticky bereme krémy na opalování, ale chránit potřebují i naše vlasy, protože i je UV záření narušuje.

Jak konkrétně je narušuje?

Stejně jako u kůže různé spektrum slunečních paprsků proniká do různých vrstev vlasu. Teplo, IR a UVB poškozují kutikulu (plášť): šupiny se nadzvedávají, což má za následek, že vlas ztrácí lesk a hedvábný dotek, třepí se a není chráněný. UVA se pak tedy přímo dostávají ke keratinu, který dodává vlasu odolnost, a melaninu, který zajišťuje barvu vlasu.  Výsledek: vlas ztrácí lesk, je suchý a láme se. Vlasům na letní dovolené také škodí letní „kokteil“ vody, soli, písku, větru a chlóru, který způsobuje fyzikální a chemické poškození kutikuly a zintenzivňuje tak škodlivý vliv slunce.

Jakým způsobem bychom tedy měli vlasy chránit?

Buď můžeme přestat jezdit k moři :-) nebo s sebou do kufru přibalit vhodné vlasové přípravky, které se postarají o jejich ochranu před, během a po slunění. Ideálně ochranný vlasový olej s UVB a UVA ochranou a adekvátní šampon, který dokáže vlasy zbavit zbytků písku, soli, chlóru a slunečních přípravků a zároveň vlasy vyživit.
Vyzkoušejte například limitovanou edici z lékáren od francouzské značky, specialisty v péči o vlasy, René Furterer. Její řada Solaire obsahuje Výživný regenerační šampon z jojobového vosku pro maximální výživu a hydrataci vlasu. Je bez silikonů a díky obsahu cimetria a fosfolipidů dokáže obnovit vlasy poškozené sluncem, mořskou i bazénovou vodou.
5b35fd0b524c1obrazek.jpg

Ochranný olej obsahuje UV filtry pro tu nejvyšší ochranu vašich vlasů, sezamový a ricinový olej bohatý na esenciální mastné kyseliny pro přírodní ochranu a výživu vlasu. Je bez silikonů, voděodolný a dodává vlasům jas a lesk.

Více informací naleznete zde.