Milé čtenářky, chystáte se na hory? Já sice pojedu až začátkem února, ale spousta z vás už určitě vyráží teď, tak jsem pro vás připravila shrnutí, jak chránit pleť v zimě.

Na suchou kůži trpím celoročně, ale v zimě se to samozřejmě ještě zhoršuje. Když u sebe nemám krém na ruce a jelení lůj, jsem ztracená a musím si hned v nejbližší drogérii nějaký koupit. V zimě a vlastně celý rok si vystačím s úplným základem. Na rty používám klasický bílý jelení lůj, na ruce obyčejnou indulonu a na obličej modrou niveu.

Na co si dát pozor? Nepoužívejte pleťovou vodu s alkoholem. Ten totiž pleť odmašťuje a obličej je pak zbytečně vysušený. Raději zkuste pleťové mléko.

Lyžování a pleť - ilustrační foto

Na známý mýtus, že by se v zimě neměly používat hydratační krémy, protože obsahují vodu a ta by vám na obličeji mohla zamrznout, klidně zapomeňte. Je ale pravda, že je lepší v zimě používat mastnější krémy. Ty právě zabraňují vysušení pokožky. Ale samozřejmě musíte brát v potaz, jaký typ pleti máte. Na mastnou pleť mastný krém nebude úplně to pravé.

Make-upu se bát nemusíte. Vybírejte ale spíše ty tekuté, hydratační. Naopak s pudrem raději šetřete. Vždy ale pod přípravky použijte pleťový krém.

Na rty používejte balzámy s bambuckým máslem, včelím voskem a s UV faktorem.

Pokud máte suché ruce, noste rukavice. Tím jim poskytnete alespoň částečnou ochranu. Já si často kupuju Neutrogenu. Ruce mám totiž tak suché, že se mi na nich každou zimu udělají malé stroupky. Dělám si pak na noc zábaly. Natřu je silnou vrstvou krému a buď nechám volně vstřebat nebo si vezmu ještě igelitové rukavice, abych si krém omylem nesetřela. Hned ráno je vidět obrovský rozdíl.

Jestliže si potrpíte na dlouhé koupání ve vaně, nezapomeňte přilít nějaký olejíček, aby se kůže zbytečně nevysušovala. Já mám obyčejný z lékárny. Po každém koupaní si ale tělo ještě namažu pořádnou vrstvou hydratačního krému. Nemůžu si vynachválit červený Garnier na velmi suchou pokožku.

Tak hezkou dovolenou, těším se zase za týden!

Čtěte také:

 

Reklama