Sezona střevíčků je tady! Že sluší ženským nožkám, je věc jasná. Ale faktem také zůstává, že to občas může pěkně bolet. A vracet se po celodenním chození na vysokých podpatcích s puchýři a oděrkami, není ani slušivé ani příjemné. Vyzkoušejte tyto tipy a triky a třeba bude příště krok na vysoké noze o trochu lepší.

podpatky

Pořídit si nové krásné boty a zjistit, že chůze v nich je přímo nesnesitelná, může být lehce frustrující. Dívat se na ně obdivně doma jako na umělecké dílo a kvůli bolavým nohám se s nimi nepyšnit na veřejnosti, je hrozná škoda. A tak na ty boty pojďte vyzrát!

 • Chodit na podpatcích neznamená, že musí mít minimální výšku 12 cm. Módní návrháři, kteří v posledních letech sází hlavně na pohodlnost, ukazují, jak trendy a krásné mohou být i podpatky malé – tzv. „kačenky“. Chůze v nich je mnohem pohodlnější, stabilnější a kličkování po kočičích hlavách o něco lehčí.
 • Pokud si zkoušíte boty v obchodě a řešíte, zda se vám ještě roztáhnout, protože jsou vám v tu danou chvíli těsné, vždy si raději pořiďte boty, které jsou o něco volnější. Extra vložku si do nich můžete koupit kdykoli.
 • Jestli už v obchodě zjistíte, že boty na podpatku nevydrží stát a jedna z nich se vždy převrátí na bok, nebrat. Je to známka toho, že budou zcela určitě nepohodlné.
 • Koupíte-li si nové střevíčky, nikdy si je ten den raději neberte na večírek nebo jinou plánovanou akci. Nejprve je vždy doma rozchoďte a otestujte. V opačném případě můžete být nedobrovolně připoutané k barové židličce po celý večer.
 • Střídejte různé typy a střihy bot. Nenoste například jen lodičky do špičky, ale obujte také sandálky, šněrovací střevíčky, celokožené kotníčkové boty apod.

boty

A pak existují vychytávky, které stojí za to pořídit a vyzkoušet:

 • Vatové tampónky má doma snad každá žena. Pokud si obujete uzavřené boty a nejste si jisté jejich pohodlností, přibalte si jich pár do kabelky a v případě krize si jimi obložte prsty.
 • Skvělým trikem modelek a žen, které chodí na podpatcích dnes a denně, je oblepení třetího a čtvrtého prstu dohromady náplastí. Zmenšíte tak tlak, který je na chodidla vytvářen.
 • V horkých měsících se přirozeně potí i chodidla. Abyste zbytečně neklouzaly v botách na podpatcích, pořiďte si sprej s hedvábím. Funguje jako deodorant na nohy.
 • Hodně střevíčků má natolik hladkou a kluzkou podrážku, že je chůze v nich doslova životu nebezpečná. Co s tím? Kouskem „šmirgl“ papíru si podrážky jednoduše obruste a neohroženě vyrazte o ulic.
 • Přeci jen vlastníte pár extra nepohodlných lodiček? Vyzkoušejte trik s ledem. Naplňte igelitový pytlík vodou, vložte je do bot a pak je strčte na noc do mrazáku. Zmrzlá voda zázračně roztáhne a lehce povolí ztuhlý materiál.
 • Znáte brzdičky a patěnky? To jsou malé speciální vložky do bot, které se lepí buď pod bříška chodidel (brzdičky), aby nohy neprokluzovaly, nebo se lepí dovnitř boty v patě, aby chránily od otlaků (patěnky). Geniální vynález!

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Mohlo by vás zajímat:

Reklama