O všech možných způsobech cestování nám napsala čtenářka Katy. A radí všem, aby si na cesty autem přes Prahu vzali mapu benzínek.

Je pravda, že jezdit autem přes Prahu trvá hodně dlouho... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Katy. A přeju hezký, i když deštivý den.


Jak cestovat?

Musíte vyzkoušet vše.

Jako malá holčička jsem cestovala vlakem a to s nočníkem, no uznejte, malé dítě dát na wc ve vlaku? Pro naši mámu hrůza. Tak jsme jezdili asi do 15 let, ovšem už bez toho nočníku. Vlak má výhodu: bolí Vás nohy v pohodě se projdete.

Autobus no proč ne pokud je řidič ochotný a příčetný tak proč ne. To už jsem jezdila na prázdniny sama. Autobus má výhodu, ale jen na krátké trasy, na dlouhé trasy s autobusem bez klimatizace bych se asi nevydala. Ale zase má výhodu, že neřídíte a tak můžete dát šlofíka.

Auto to asi u nás v republice vede. Zastavíte kde chcete a kdy chcete. Loni jsme jeli do Liberce přes Prahu nikdy více. 1,5 h přes Prahu Vás naučí, kde je nejbližší benzínka, protože nám se málem počůraly dvě děti. Přes Prahu jedině s mapou benzínek.

Dále pak kolo to je perfektní stačí nastudovat trasy a jedete, ovšem chce to doubrou pláštěnku nikdy nevíte kdy začne pršet.

Kůň je sice dobrý prostředek, ale jen výkendový na delší trasy nic moc. Letadlo taky není špatný prostředek, ale na toaletě máte pocit klaustrofobie jak je malý. A co už vůbec nechápu jak se tam vejdou pasažéři s větší hmotností. Ale zase najíst tam taky dostanete, ovšem pokud Vás stevard neohodí ubrouskami, poté vodou a nakonec párátkami jak se tom stalo mě. Musím říct, že cestování to je takové dobrodružství, hlavně o dovolených.

Nemohu říct co je lepší, vše má výhody i nevýhody. Takže cestování zdar.

Katy

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Dnešní téma: Jak nejraději cestujete?

  • Který způsob cestování máte nejraději?
  • Auto? Vlak? Autobus? Kolo? Pěší chůzi? Letadlo?
  • Nebo třeba balón?
  • A proč?
  • Máte nějakou zajímavou historku z cest?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek, knížku 50 výletů na rozhledny (nakl. Ikar). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je CESTY.

roz

Reklama