Jestli bych si měla vybrat reality show, jejíž představitele jsem měla ráda od začátku až do konce, pak bych zvolila jedinou - projekt Odhalení, v hlavní roli pět goril.

 

Richard, Kijivu, Shinda, Kamba a Moja se díky projektu Miroslava Bobka šéfredaktora Českého rozhlasu Leonardo staly nejnavštěvovanějšími zvířaty v pražské ZOO. Nejinak tomu bylo i v sobotu 27. května, kdy se před jejich pavilonem křtilo DVD Odhalení.

 

Kmotrou pětihodinového záznamu ze života goril se stala herečka Simona Stašová, která do zoologické zahrady přišla se synem Vojtěchem. Stašová byla během reality show patronkou „soutěžící“ Kijivu, ale nikoho neupřednostňuje. „Ať se DVD Odhalení prodává mnohem více než například některé špatné filmy,“ řekla Stašová při křtu.

 

To Petr Rajchert, moderátor projektu Odhalení, byl jiného názoru: „Nejvíc jsem měl ze začátku rád Richarda, ale postupem času jsem zjistil, že je to vlastně padavka, kterého ženské chrání.“

Nato mu však oponoval ředitel ZOO Petr Fejk: „Richard a padavka? V žádném případě, on udržuje rodinný klid. To byl můj favorit od začátku.“  

 

Podle mě je největším favoritem celá trochu jiná reality show, díky níž se již mohly poslat první finanční prostředky do kamerunského záchranného centra v Limbe, které funguje jako útočiště pro primáty, které ohrozil tzv. bushmeat (tzn. obchod se zvířaty).

 

Částka 4000 $ (tzn. Asi 100 000 Kč), která se vybrala během vysílání Odhalení z diváckých a posluchačských SMS a z prodeje propagačních předmětů, je určená na zdravotní péči a zlepšení života goril umístěných v tomto záchranném centru.

 

Osudy goril v Limbe jsou různé. Většinou se ale jedná o původně nelegálně držená zvířata, která byla zabavena lovcům, překupníkům i majitelům a jejichž životní osudy byly smutné.

 

„Určitě i další vybrané peníze se budeme snažit poslat tam, kde pomohou zvířatům,“ řekl Miroslav Bobek. Koncem křtu převzal šek od zástupce Bonton filmu v hodnotě 46 870 Kč, což je částka, která se vydělala během jednoho měsíce prodeje DVD.

 

Pokud i vy máte chuť poznat hlavní aktéry reality show Odhalení, přijďte se na ně do pražské ZOO podívat. Jistě neodoláte ani návštěvě dalších zvířat. Většina z nich se v posledních měsících rozrostla o dalšího člena „rodiny“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kdy jste naposledy byla v ZOO? A kde? Doporučte...
Která z reality show vás nejvíce oslovila?
Co jste říkala Odhalení?

Reklama