Krásné, i když smutné vyprávění o jedné Ženě s velkým Ž nám poslala čtenářka Samečka. Někdy je těch katastrof na jednoho člověka opravdu hodně...

I Vám děkuju za příspěvek, milá Samečko. Takovou přítelkyni by chtěl mít asi každý. Musí to být skvělá žena.


Milé ženy,

chtěla bych napsat o katastrofách jedné ženy. Ženy s velkým „Ž“.

Po gymplu mě dostala v práci na zaučení jako nováčka. Obyčejná ženská, pro mě tenkrát už „starší model“... Brzy jsem změnila názor. Byla to jedna vtipná, veselá, milá, chytrá žena s obrovským smyslem pro humor. Vždycky upravená a připravená pomoct i poradit. Když zjistila, že nemám řidičák, uprostřed jízdy pustila volant a prohodila: „Řiď nebo se vyboříme!“ A já se naučila kroutit volantem... Ve čtvrtek vycházel časopis Signál a to jsme se zašily a polohlasem si předčítaly krimi případy. Záhy zjistila, že jsme stejná krevní skupina a povyprávěla mi svůj příběh.

Ač už nebyl středověk, pro budoucí tchyni nebyla dost dobrá a ta ji svému jedináčkovi nechtěla dovolit. Mladý Romeo ale svou Julii nezradil a nevzdal se jí. Šťastní manželé se ale nemohli dočkat miminka. Šest let léčení, injekcí, trápení a nakonec chlapeček a rychle po něm i holčička. Po třech letech si muž zlomil nohu při fotbale a jednoho rána mu embolie roztrhla srdce napůl. Jeho mladé ženě tato událost roztrhla srdce na TISÍC kusů, ale pro malé děti musela žít dál. Po několika letech si našla přítele, který ji měl rád a nastěhovala se k němu i přes tchyniny protesty. Neměl ji ale rád natolik, aby miloval i její děti. Odešla a zůstala sama. Po letech se zkroušeně vrátil, omluvil, prosil a ona ho vzala na milost. Děti už byly velké a zůstat sama se jí nechtělo. Odpustila a těšila se na klidné a hezké soužití. Její syn brzy oznámil, že se bude ženit a opět zasahovala tchyně, že toho ČLOVĚKA nechce vidět na svatbě svého jediného vnuka. Podržela ho a týden před synovou svatbou se v tichosti vzali. „Teď je to můj manžel a já ho na svatbě svého syna chci!“ A byl klid. Byl to ovšem klid před bouří. Zasáhla rakovina prsu. Statečně si pozjišťovala všechny možné informace a opět vyrazila do boje - rakovinu statečně porazila. Ten, kdo amputaci prsu neustál, byl její manžel. „Přece bych se netrápila kvůli zbabělci?“, okomentovala jeho odchod...

Poslední zážitky už mi vypráví doma, když ji přijdu navštívit. Je pořád hezká, upravená a vysmátá jako před lety. S takovou ženskou nemůžete přece přerušit kontakt, i když už nejste spolu v práci.

Takovou babu musíte obdivovat a poklonit se její vnitřní síle, odhodlání bojovat, nevzdávat se a čelit všem katastrofám a trápením.

Za takovou ženu byste dali ruku do ohně, protože ona by ji tam dala za vás také. A šli byste s ní až na konec světa! Protože pokud by vás tam vedla ona, našli byste tam úsměv, přátelství a lásku. A kdyby jednou napsala knížku Jak čelit katastrofám, věřím, že by to byl bestseller.

Já jí dodnes vykám. TAKŽE, DOVOLTE:

Přeju vám už jen samé štěstí a hodně zdraví, Draho! A dík za životní lekce...

Samečka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne zní: Jakou katastrofu jste v životě zažila?

  • Zažila jste ve svém životě nějakou tragédii, katastrofu nebo nezdar?
  • Nebo máte nějakou příhodu ze svého okolí?
  • Jak takové věci prožíváte? Samy, nebo uvítáte pomoc blízkých či přátel?
  • Jaká byla podle vás největší katastrofa v dějinách lidstva?

Napište mi také! Budu se těšit, že mi o sobě opět něco prozradíte. Na jednu z vás čeká krásný dárek, dvě čokolády ve tvaru srdce Milka Pralinés, abyste si při tomto smutném tématu alespoň osladily život.

Pište na známou adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je KATASTROFA. Moc děkuju a těším se na vaše příspěvky.

coko

Reklama