Jídelníček bez masa není jen pro vegetariány. I my, co jíme maso a nemáme s ním etický problém, čas od času dostaneme chuť na pokrm, ve kterém není maso. Je dobré si zpěstřit jídelníčkem bezmasým jídlem! Vynechání masa v jídelníčku v některých dnech je také součástí různých diet nebo očistných kúr. Každopádně bezmasé pokrmy, jejichž základem je zelenina jsou zdravé.

Pokrmů, ve kterých chybí ingredience z masa je velmi mnoho! Oblíbenézeleninové pokrmy jako je špenát, brambory, smažený květák, kapustičky, oblíbené fazolky s cibulkou, různě zpracovaný sýr, lustěniny v podobě čočky, hrachu, cizrny, brokolice nebo žapiony. To všechno a mnoho dalších jídel patří na náš bezmasý talíř.

Pokud máte doma děti, které jsou malé, je obecně známo, že mají raději pokrmy, ve kterých buď maso není nebo je jej velmi málo. Tito malí strávních milují bezmasá jídla, nejraději se sladší chutí. Pokud jim připravujete bezmasá jídla, jistě víte, jaké kombinace patří mezi jejich nejoblíbenější.

Spar veggie

Jak často vaříte bezmasá jídla? Zapojte se do ankety!

Připravili jsme pro vás malý průzkum, protože nás zajímá, jak často bezmasá jídla připravujete a jeké jsou jeho nejčastější podoby. Budeme rádi, když nám v anketě odpovíte na otázky, které jsme pro vás připravili. Nezapomeňte, že pro vyplnění otázek musíte být zaregistrované a přihlášené na našich stránkách. Anketu najdete zde: Máte rádi bezmasá jídla?. Jako vždy odměníme několik z vás, které odpoví, hezkým dárkem:

Pokud bezmasá jídla patří do vašeho jídelníčku, pak máme pro vás inspiraci nejvyšší kvality:

Naším tipem je řada bezmasých výrobků SPAR Veggie

Už jste ochutnali novou řadu bezmasých výrobků SPAR Veggie? Máte rádi pokrmy, ve kterých není maso, a přitom nepatříte mezi vegetariány? Nebo naopak máte v rodině někoho, komu upravujete jídelníček, protože nejí maso? Pak pro vás máme zajímavé tipy na pokrmy, ve kterých není maso. Jejich kvalitu zajišťuje známka V-logo, kterou uděluje Evropská vegetariánská unie.

Zajímá nás, jaká je tato nabídka, proto jsme se rozhodli vybrané produkty z řady SPAR Veggie vyzkoušet. Je dobré občas jídelníček zpestřit jídlem, které je bezmasé. O našich zkušenostech vás budeme informovat v dalším článku.

SPAR Veggie zahrnuje 13 bezmasých výrobků a není určena pouze vegetariánům.  Výrobky jsou certifikovány a jasně označeny známkou V-logo, což je oficiální logo Evropské vegetariánské unie, která u těchto produktů garantuje dodržování přísných požadavků a provádění nezávislých kontrol. Díky tomu máte jistotu, že žádná z použitých surovin nepochází z masa.

Jak se orientovat v označení výrobků řady SPAR Veggie?

V rámci nové privátní značky SPAR Veggie si můžete vybírat z chlazeného a mraženého sortimentu, v nabídce najdete pokrmy s náhražkou masa a oblíbené pizzy. Všechna jídla jsou označena značkou V-logo, která je rozdělena do 4 kategorií, podle nichž spotřebitel jasně pozná, jaký výrobek kupuje:

  • Lakto-vegetariánská (= s mlékem)
  • Ovo- vegetariánská (= s vejcem)
  • Ovo-lacto- vegetariánská (= s mlékem a vejcem)
  • Veganská/čistě rostlinná

Lákavý sortiment značky SPAR Veggie otevírá příležitost k objevům nových chutí a neotřelých kombinací, z jakých výrobků si můžete vybrat?

Chlazený sortiment:

Vegetariánské bio pomazánky – jsou vyrobeny ze surovin z kontrolovaného ekologického zemědělství a jejich konzumace podporuje racionální stravování v průběhu celého dne. Nejlepší jsou namazané na čerstvý chléb servírovaný s křupavou paprikou, šťavnatými rajčaty nebo čerstvou řeřichou. Zákazníci si mohou dopřát SPAR Veggie Vegetariánská BIO Rajčatovo-bazalkovou pomazánku, BIO  Indiánsko-fazolová chili pomazánku, BIO  Rajčatovo-olivovou pomazánku, BIO  Tramezzini pikantní pomazánku a BIO Hummus.

Mražený sortiment:

Mražená zeleninová jídla – představují vynikající hotová jídla, která mohou být servírována během pár minut bez složité přípravy. Samozřejmostí je zdravá, pečlivě vybraná zelenina, která je důležitou a cennou součástí produktů SPAR Veggie. Rychlou přípravu, kvalitu a skvělou chuť ocení zákazníci například u SPAR Veggie vegetariánských plněných zeleninových nugget či Vegetariánského zeleninového štrúdlu.

Zeleninové BIO karbanátky

Spar veggie

Spar veggieU rostlinných produktů (především zeleniny) je možné objevit velkou pestrost příprav a zpracování. V kuchyni se nám tím otevírá možnost vyzkoušet rozličné chutě.

BIO pizza

SPAR Veggie myslí také na milovníky pizzy. Tento pokrm nemusí být vždy nutně plný vydatného salámu, šunky či slaniny. Zdravější zeleninová varianta pizzy má nejen méně kalorií, ale především výbornou chuť. Zákazníci si mohou pochutnat na SPAR Veggie Vegetariánské BIO zeleninové pizze nebo Vegetariánské BIO Špenátové pizze.

Více informací na: www.interspar.cz

www.facebook.com/Interspar.cz Staňte se našimi fanoušky!

Jak jste na tom vy? Jak často jíte maso? Jaké bezmasé pokrmy jsou ve vaší rodině oblíbené?

Reklama