Myslíte na výměnu zubního kartáčku? Nebo ho prostě jednoho dne hodíte do koše a koupíte nový?

 

Celou dlouhou dobu jsme se těšili, až přijde léto a my s radostí vyměníme teplejší šatník za lehké letní hadříky. Stejně bychom to měli udělat i s naším zubním kartáčkem, který není nezničitelný.

 

Odstraňování zubního plaku totiž nezávisí jen na správném výběru kartáčku a technice čištění zubů, ale stejně důležitá je i jeho pravidelná výměna za nový. Kartáček bychom měli měnit alespoň čtyřikrát do roka!

 

Kdy už je nejvyšší čas?

Pravý čas výměny opotřebovaného kartáčku poznáme podle toho, že štětinky na hlavě kartáčku vybočí o 1 až 2 milimetry a jsou roztřepené. S takovýmto kartáčkem je už těžké si vyčistit zuby tak, jak to dokáže ten nový. Poškozená vlákna se hýbou nekoordinovaně a nekopírují pohyb celého kartáčku. Tím dochází k poškozování dásní a zubní skloviny. Navíc se v kartáčku používaném déle než tři měsíce vyskytuje mnohem více bakterií, které mohou negativně ovlivnit naše zdraví. Množící se bakterie v ústech produkují kyseliny, které postupně narušují zubní tkáň a nakonec vedou ke vzniku zubního kazu.

 

Nejjednodušším způsobem, jak si zapamatovat, že bychom měli vyměnit ten starý za nový, je vyměnit ho vždy, když se změní roční období.

 

Další tipy, jak na výměnu kartáčku:

 

ü       S každou změnou ročního období, protože se pravidelně opakuje přibližně po třech měsících (21. březen, 21. červen, 23. září a 21. prosinec)

ü       Dáváte přednost častější výměně? Vyberte si první den v každém sudém měsíci.

ü       Zapište si upomínku do diáře nebo mobilního telefonu na období přesně po 2-3 měsících

ü       Více informací naleznete na www.signalweb.cz 

Reklama