praní

Praní prádla se týká skoro každé z nás. Občas je potřeba vyprat vše, co je špinavé. Pokud máte děti, určitě je praní pro vás jednou z pravidelných nebo každodenních činností. Zeptaly jsme se několika žen, jak jsou na tom s praním. Jak dopadla anketa?

Eva: 30 let, 1 dítě

Jak často perete? 5 praček týdně (cca 2x týdně) 

Jaké prádlo nejčastěji perete? Špinavé :-) Pokud dotaz směřuje na barevnost, tak barevné a bílé v poměru 3 ku 1

Na jakou teplotu nejčastěji perete a proč? Na 30 (mám pocit, že je to šetrnější a nebojím se vzájemného obarvení)

Víte, že prádlo, které jste dřív praly na 60 stupňů, dnes díky novinkám na trhu v oblasti pracích přípravků vyperete už na 30 stupňů?  Ano a používám je.

Simona: 42 let, 1 dítě

Jak často perete?  Peru 1-2 krát týdně

Jaké prádlo nejčastěji perete? Nejčastěji peru věci běžného denního nošení jako trička, mikiny, džíny, košile. Potom samozřejmě ponožky a spodní prádlo. Velice nerada peru silonky, ty se vždycky zamotají a někdy i roztrhnou. Ručníky a ložní prádlo je zase nejjednodušší a hlavně je ani nežehlím.

Na jakou teplotu nejčastěji perete a proč? Nejčastěji na 60 °C.

Víte, že prádlo, které jste dřív praly na 60 stupňů, dnes díky novinkám na trhu v oblasti pracích přípravků vyperete už na 30 stupňů? Slyšela jsem to v reklamě a je to i na etiketách prášků. Z vlastní zkušenosti ale vím, že to neúčinkuje. Nebo aspoň s těmi produkty, které používám já.

Zdenka: 40 let, 3 děti

Jak často perete? Peru skoro každý den, mám tři děti, hodně sportují a špinavého prádla je stále kopa.

Jaké prádlo nejčastěji perete? Barevné.

Na jakou teplotu nejčastěji perete a proč? 30 °C-60 °C.

Víte, že prádlo, které jste dřív praly na 60 stupňů, dnes díky novinkám na trhu v oblasti pracích přípravků vyperete už na 30 stupňů?  Ano, vím, vyzkoušela jsem a jsem spokojená.

Eva: 25 let, bezdětná

Jak často perete? Jednou týdně, někdy i míň.

Jaké prádlo nejčastěji perete? Barevné.

Na jakou teplotu nejčastěji perete a proč? Na 40, protože chci, aby barevné zůstalo barevným a abych po vyprání nemusela svoje oblečení nosit do dětského sekáče.

Víte, že prádlo, které jste dřív praly na 60 stupňů, dnes díky novinkám na trhu v oblasti pracích přípravků vyperete už na 30 stupňů? Nevěděla jsem, ale určitě se po něčem takovém porozhlédnu.

Linda:  29 let, bezdětná

Jak často perete? Asi jednou týdně, maximálně 2x.

Jaké prádlo nejčastěji perete? Barevné.

Na jakou teplotu nejčastěji perete a proč? Na 40, není to moc ani málo a jde v této teplotě vyprat vše.

Víte, že prádlo, které jste dřív praly na 60 stupňů, dnes díky novinkám na trhu v oblasti pracích přípravků vyperete už na 30 stupňů? To tedy nevím, ale je to pro mne zajímavá informace, protože peru na nízkých teplotách vše. Koupím si ho a vyzkouším. Je to ten nový Persil, že?

Věra: 35 let, dvě děti

Jak často perete? Peru tak 2-3x za týden, ale nikdy to není jedna pračka. Každý týden vyperu 6-7 praček.

 Jaké prádlo nejčastěji perete? Světlé.

 Na jakou teplotu nejčastěji perete a proč? Nejvíce peru na 40 stupňů bez předpírky. Mám pocit, že tato teplota prádlo moc nezatěžuje a vypere vždy spolehlivě.

 Víte, že prádlo, které jste dřív praly na 60 stupňů, dnes díky novinkám na trhu v oblasti pracích přípravků vyperete už na 30 stupňů? Tuto informaci vím, ale můj osobní pocit je, že když máte prádlo zamazané od dvou čuníků, 30 stupňů je málo. Když mám prádlo jemné, nebo není zamazané od trávy, přesnídávek, mrkve, klidně ho na 30 stupňů dám, ale to je opravdu jen občas. 60 stupňů nebo 90 stupňů dnes už prakticky nepoužívám.

Hanka: 40 let, 1 dítě

Jak často perete? Dvakrát až třikrát týdně 

Jaké prádlo nejčastěji perete?  Barevné

Na jakou teplotu nejčastěji perete a proč? Na 40 stupňů, aby se nesrazilo (obvzlášť můj syn se bojí o svá úžasná trička a nejradši by byl, kdybych je prala ve studené vodě nebo nejlépe vůbec).

Víte, že prádlo, které jste dřív praly na 60 stupňů, dnes díky novinkám na trhu v oblasti pracích přípravků vyperete už na 30 stupňů? Nevím a novinkám moc nevěřím, mám zkušenost, že jsou skvrny, které se nevyperou ničím na žádnou teplotu

Proč můžete dobře vyprat prádlo již při nízkých teplotách?

Zbavit se odolných skvrn na oblečení obvykle znamená zvýšit teplotu praní. To teď již není nutné. Persil Gold Plus Cold Active je maximálně účinný již při nízkých teplotách. Tuto skutečnost potvrzuje test provedený nezávislou institucí WfK. Praním při nízkých teplotách ušetříte tolik energie, kolik by stála průměrná zásoba pracího prostředku Persil na celý rok. Zvládne i tak odolné skvrny, jako je např. mastnota ze salátového dresinku nebo olivového oleje, či špína z límečku košile. Nový Persil tak zajistí dokonalou čistotu, kterou můžete vidět i cítit.

Jedinečný systém odstraňování skvrn přípravku Persil Gold Plus Cold Active se aktivuje již na začátku pracího cyklu, kdy je voda ještě studená. Účinné látky odstraňující skvrny tedy začnou působit na mastné skvrny již při nízké teplotě a úplně je odstraní.

Persil Gold Plus Cold Active díky svému složení šetří energii i vaše peněženky. Můžete totiž prát při nejnižší teplotě a kvalita praní přitom neutrpí. Zajímavostí je, že praním při nízkých teplotách ušetříte tolik energie, kolik by stála průměrná zásoba pracího prostředku Persil na celý rok. V době současné finanční krize je to určitě dobrá zpráva!

Jak jste na tom s praním? Už jste zachytili tyto zajímavé informace, nebo jste již nový Persil vyzkoušeli? Napište nám o tom!

Reklama