Každá z nás má v šatníku jednu oblíbenou sportovní podprsenku. Bohužel to je pravděpodobně zrovna ta, kterou byste měla jako první vyměnit za novou.
5c5987199bfeeobrazek.png

Nesprávná opora prsou ničí prsní tkáň

Může se vám zdát, že kupovat si novou sportovní podprsenku každý rok je zbytečně často a vyjde vás to draze. Pamatujte si však, že pokud cvičíte bez správné opory prsou, může to nejen snížit váš výkon, ale může dojít i k poničení prsní tkáně, což urychluje pokles poprsí.  A to určitě ani jedna z nás nechce! Neexistuje sice univerzální odpověď na otázku, kdy nadešel čas na výměnu právě vaší podprsenky. Nicméně můžete sledovat varovné signály, které vám napoví.
5c5987a9ba1bbobrazek.png

5 signálů, že máte vyměnit svou sportovní podprsenku za novou:

 1. jeví známky opotřebení, např. změna tvaru nebo vyčnívající nitě
 2. elastické pásky jsou měkčí, guma vyčnívá ven
 3. při cvičení cítíte bolest na hrudi, bolí vás i krk nebo ramena
 4. sportovní podprsenka je najednou moc pohodlná, pásky nebo gumičky jsou volnější a poprsí se vám při pohybu pohybuje více než předtím
 5. také popřemýšlejte, jestli vaše tělo neprošlo během posledních 6–12 měsíců nějakou proměnou. Nepřibrala jste, nebo nezhubla? Nemáte za sebou těhotenství?
  5c5987b79b36cobrazek.png

„V zájmu životního prostředí a také Vaší peněženky je ideální, abyste nosila svou sportovní podprsenku co nejdéle, tedy tak dlouho, jak je to jen možné,” říká Marika Hoseggen, návrhářka sportovních podprsenek Kari Traa. Níže naleznete tipy, jak toho dosáhnout:
5c5987d18b264obrazek.png

 • Pořiďte si podprsenku, kterou je možné přizpůsobit vaší postavě a aktuálním potřebám. Časté používání, intenzivní trénink a praní způsobují opotřebení materiálu a podprsenka se může prostě vytahat. Pokud máte podprsenku, kterou je možné dobře přizpůsobit pomocí nastavitelných ramínek a pásků pod prsy, můžete tento nedostatek snadno kompenzovat.
 • Pozorně si přečtěte pokyny a používejte taštičku na praní spodního prádla. Životnost podprsenky také prodloužíte, pokud ji necháte vždy dostatečně proschnout.
 • Je dobré mít více modelů podprsenek, které můžete střídat i podle typu sportovní aktivity.
  5c59872764828obrazek.png

Vybraný sortiment naleznete na KARI-TRAA.CZ

5c5987ec21f0fobrazek.png

Reklama