Těhotenství je pro ženský organizmus velká zátěžová zkouška. Nárůst hmotnosti, zhoršená kvalita vlasů či zvýšená únava zpravidla nejsou jediné komplikace, kterým musí budoucí maminka čelit. Asi nejtypičtějších problémem sužující většinu těhotných žen je špatná kvalita pleti a pokožky.

kosmetika

Hormony a pleť

Hormonální změny se podepíší v prvé řadě na vzhledu pokožky. V průběhu těhotenství se do těla totiž dostává celá řada hormonů. Typickým příkladem je progesteron, který silně zvyšuje produkci mazových žláz a zvyšuje výskyt nevzhledných pupínků a vyrážek.

Kritická místa výskytu

Pupínky se nejčastěji objevují v obličeji, zejména v okolí brady, nosu nebo čela. Dále potom v oblasti dekoltu či na zádech.

Jakou roli hraje dědičnost?

Říká se, že zhoršená kvalita pleti je v těhotenství dědičná. Zeptejte se proto nejlépe své maminky, jak to měla ona, abyste alespoň předběžně věděla, na co se bude v těhotenství potřeba připravit.

Pečujte o sebe dvakrát tolik

Aby vypadala budoucí maminka dobře, musí se o sebe v průběhu celého těhotenství řádně starat. Zkrášlující procedury a kosmetické přípravky by měla vybírat rozvážně. Ne všechny jsou totiž vhodné pro citlivou pokožku v tomto náročném období.

Kvalita přímo z přírody

Následky výskytu akné lze do vysoké míry zmírnit vhodně zvoleným kosmetickým přípravkem. V současnosti se pozornost opět zaměřuje na čistě přírodní a kvalitní produkty nejlépe z lékáren či bylinářství. Bez obav můžete používat krémy, mléka či pleťové masky. Nikdy nezapomínejte svou pleť odlíčit od nánosu make-upu a nečistot.

Vsaďte na účinky konopí

Konopný olej je pro kosmetické účely ideální, obsahuje kromě nenasycených mastných kyselin také chlorofyl, fytosteroly a minerály, velmi dobře se vstřebává do pokožky a má schopnost harmonizovat stav kožních buněk, vyrovnávat hydratační, lipidovou i pH rovnováhu pokožky, obnovovat přirozený ochranný mikrofilm a zvyšovat odolnost pokožky vůči negativnímu působení okolního prostředí. Navíc je hypoalergení a dá se proto výborně kombinovat s dalšími rostlinnými extrakty a oleji.

kosmetika

Stále větší procento žen při péči o pleť používá léty prověřenou certifikovanou přírodní konopnou kosmetiku Cannaderm®, která je ideální nejen pro těhotné a kojící ženy, ale také pro děti. Díky unikátnímu složení všech přípravků se výborně osvědčila při každodenním péči, čištění a tonizaci aknózní pokožky. Veškeré produkty této značky jsou vyráběny podle originálních receptur. Z konopí se využívá výhradně konopné semínko ze schválených odrůd konopí setého (tzv. technické nebo průmyslové konopí), které neobsahuje žádné návykové psychoaktivní látky (jako je například THC).

kosmetika

AKCE!

Nakupte nyní na www.cannaderm.cz 2x Aknea ošetřující krém 75g, zadejte unikátní kód ZN915 a získáte poštovné zcela ZDARMA. Akce platí pouze do neděle 20.9.2015.

Reklama