Léto je tu a s ním i doba dovolených. Kromě výměny peněz, vyřízení pojištění a přípravy potřebných cestovních dokladů je potřeba vyřešit i otázku – co si vzít na dovolenou na sebe?

satky

Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího – módního konzultanta českého krejčovství GALARD Karla Řepy.

1. Základem je správný materiál. Pro léto volte vzdušné látky, které odvádějí teplo a zamezují pocení. Nejvhodnější jsou bavlna a len.

2. Vedle materiálu hraje nemenší roli také střih. Obecně se dá říci, že čím volnější je oděv, tím menší vám v něm bude teplo. Pozitivní zprávou je, že v kurzu jsou oversize věci, tedy oblečení, které vypadá, že je vám větší a je na nošení velmi pohodlné.

ponožky

3. Barva rovněž udělá své. Ve světlých odstínech, které odrážejí světlo, vám bude chladněji, naopak černá a další tmavé barvy světlo a tedy i teplo spíše přitahují. Pokud chcete jít s dobou, zabalte si s sebou i něco v jakémkoliv odstínu modré, která je barvou letošní sezóny.

4. A jaké kousky užijete nejvíce? Kromě klasiky, jako jsou plavky, trika, tílka a kraťasy standardního střihu, na dovolené unosíte i trend letošní letní sezóny – lněnou košili a bavlněné chinos kalhoty. Nedocenitelné jsou zejména za teplých večerů, kdy budete hledat něco příjemného a současně elegantního na večeři nebo procházky po promenádě.

kravaty

5. Dokonalého gentlemana dělá nejen dokonalý oděv, ale také vhodné doplňky. Na dovolené využijete zejména pokrývku hlavy, která plní funkci estetickou a také vás ochrání před sluncem. Trendy jsou klasické klobouky ve stylu Jamese Bonda nebo kšiltovky se širším kšiltem. (Nejen) k chinos kalhotám se hodí kožený pásek a mokasíny v barvě velbloudí srsti.

jnízdo

Toto jsou základní pravidla, pokud byste měli zájem o individuální poradenství, stačí kontaktovat krejčovství na kontaktech uvedených na stránkách www.galard.cz

Reklama