Základním preventivním opatřením proti nachlazení a nemocem obecně je zdravý životní styl. Dodržování základních pravidel jako je zdravá a vyvážená strava s dostatkem ovoce a zeleniny, pitný režim, mírné otužování, sportovní aktivity přiměřené věku a zdravotnímu stavu, dostatek spánku a opomenout nesmíme také psychickou pohodu a dobrou náladu. Pokud budeme žít takto, výrazně snížíme riziko, že podzim proležíme.
 
Důležité je dávat si pozor na pobyt v přeplněných místnostech, kde je vyšší šance, že se nakazíme, typickým příkladem je cestování v MHD. Samozřejmostí by mělo být důkladné mytí rukou, větrání a pokud možno nepřicházet do kontaktu s nemocnými lidmi. Pomalu se začíná měnit také jídelníček, často máme chuť na těžší, výživnější jídla, ale ani teď nesmíme zapomínat na vitaminy. Základem je vitamin C, který najdeme v plodech šípku a rybízu, dále v citrusových plodech, paprice, kiwi, brokolici, ale hodně také v zelí nebo květáku. Vhodné je doplnění zinku, který účinek vitaminu C posiluje.
5a4cf12d31485obrazek.jpg
 
Do lékárny pro rychlou pomoc

5a4cf13ab5573obrazek.jpgVhodným doplňkem stravy zejména v podzimním a zimním čase je MultiIMUN. Obsahuje nukleotidy izolované z kolostra, které jsou stavební jednotkou buněk a napomáhají biologickým pochodům v organismu. Požadavky na přísun nukleotidů exponenciálně vzrůstají v období zátěže (fyzická, psychická, infekce).
Druhou zásadní složkou v přípravcích multiIMUN jsou beta-glukany získané z hlívy ústřičné. Pro své prospěšné vlastnosti byla tato houba používána v tradiční čínské medicíně již před více než 2000 lety. Bezpečnost beta-glukanů byla klinicky prokázána.
Složení multiIMUNU doplňuje vitamin C přispívající k normální funkci imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpaní. Také napomáhá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
 
Především maminky ocení pomoc, kterou přináší MultiIMUN SIRUP. Je vhodný pro děti již od 1 roku, těhotné i kojící ženy. Neobsahuje konzervační látky a potěší lahodnou chutí. Dětem od 3 let a dospělým jsou určeny cucavé tablety s ovocnou příchutí.  Při volném rozpuštění tablety v ústech dochází k uvolnění účinných látek, které tak působí v místě, kde hrozí kontakt s patogeny.

Pro více informací čtěte ZDE.