Na babku, na piráta, jako čelenku, nebo dokonce jako blůzičku? Existuje mnoho způsobů, jak šátek využít.

satek

satekŠátek není žádný novodobý vynález. Předchůdci šátků - plédy - se začaly hojně nosit už počátkem devatenáctého století, ale boom šátků, jak je známe dnes, nastal s rozvojem automobilismu. Je to vcelku pochopitelné, chránily před větrem, deštěm a hmyzem. Dámy je nosily nejprve přes klobouk, na krku a nakonec přímo na hlavě. Komu by se nevybavil obrázek šarmantní ženy v kabrioletu v hedvábném šátku a černých brýlích? To snad už patří k dobovému koloritu padesátých let.

Dnes bych se chtěla na chvilku zastavit u výjimečných šátků značky Hermès. Já vím, leckterá z vás si povzdechne, že na takový šátek se nikdy nezmůže, ale to přece nevylučuje možnost podívat se, pokochat a najít zajímavou inspiraci.

A víte vůbec, proč jsou šátky Hermès tak drahé?

Protože tato značka ctí nade vše řemeslo a každý šátek je originál s vlastním jménem. Dokonce i hedvábí, které se na jeho výrobu používá, se nekupuje, ale tká od nitě, která je speciálně kroucená, aby vlákno mělo dostatečnou pevnost. Vzory se tisknou technikou sítotisku, okraje se zapošívají ručně, což povyšuje každý šátek na unikát.

Francouzská značka Hermès a platforma Czech Original Fashion přišly se společným projektem nazvaným „Příběh mého šátku“.

satek

Čtyři hedvábné šátky Hermès putuji v řetězci zajímavých osobnosti, které se s nimi vydávají na svá prázdninová dobrodružství a dokumentují je ve fotografiích.

satek

Jak si tento doplněk uvážou, kam se s ním vydají, co s ním zažiji?

Na originální šátek Hermès mít asi nikdy nebudu, nebudu mít ani štěstí, aby mi ho někdo na pět dní zapůjčil, ale něco si přesto odnesu.

satek

Inspiraci.

satek

Jen se podívejte, na kolik způsobů se dá uvázat šátek. A jen tak mezi námi, nemusí být ani značkový, ani hedvábný, ani drahý.

Foto: Czech Original Fashion

Reklama