Červená barva nikoho nenechá lhostejným. Buď ji milujeme, nebo před ní máme respekt. V každém případě vzbuzuje silné emoce a dráždí naše smysly. Jak s červenou naložit v bytě? Co třeba v kuchyni?

Červená barva je barvou krve, lásky vášně a dokáže rozproudit krev. Červenou milují extrovertně založení lidé a ti se jí také většinou rádi obklopují, neboť vyhovuje jejich vášnivému charakteru.

Červená barva se často používá v interiéru pro oživení neutrálních ploch. Skvěle se doplňuje s šedou, krémovou a slonovinově bílou. S těmito barvami-nebarvami tvoří ideálně vyváženou kombinaci a nepůsobí tak agresivně. Dokáže do prostoru vnést energii a příjemně ho „rozsvítit“

Ideální je na textilních materiálech, které můžeme případně vyměnit.

Poslední dobou se stala velkým trendem i v kuchyních. Červená a navíc v lesku jistě působí efektně, moderně a nanejvýš atraktivně. Ale pečlivým hospodyňkám asi stoupne tlak nejen díky barvě.

Proto je dobré zvážit na lékárenských vahách, kolik červené plochy kuchyňského nábytku si pořídíme. Zda celou linku, nebo jen některé skříňky pro oživení.

Podívejte se na červené kuchyně a podiskutujte si o nich. Braly byste některou z nich, nebo byste se jim vyhnuly obloukem?

Foto: facebook magazínu Veranda

Čtěte také:

 

Reklama