Jak se těšíš na Vánoce? Jaké budete péct cukroví?

Na Vánoce těším každý rok a těšit se začínám už lehce před první adventní nedělí. Letos jsem měla první adventní týden ještě pracovně hektický, takže jsem se moc těšit nestíhala a začala jsem se těšit až druhou adventní neděli. To jsme si pěkně sedly s mojí třináctiletou Tony, sepsaly jsme si seznam, co chceme letos péct, připravily jsme vaječný koňak a udělaly první těsta. Zůstáváme u tradičních oblíbených kousků. To jsou perníčky, vanilkové rohlíčky, medovníkové kuličky, marokánky, linecké cukroví, pracny, čokoládové lanýže.

Vyzkoušíte i něco nového?

Každý rok se snažím vyzkoušet nové cukroví. Nejen proto, že chci zajímavé recepty pro svůj blog a náš magazín, tak také proto, že mě pečení baví a ráda experimentuji.

Kdo se všechno zapojí do pečení cukroví?

U nás doma pečeme cukroví všichni. Letos jsem koupila Žofince učící věž, což je super vynález, díky kterému může malé dítě pomáhat u linky a nemusím se bát, že sletí dolů. Takže zapojíme i rok a čtvrt starou Žofii. S Tony a Pepínem pečeme, manžela pak přibereme při slepování, máčení do čokolády a hlavně při ochutnávání.

Z jakých zajímavých ingrediencí budeš letos péct?

Každý rok si říkám, že vyzkouším stále oblíbenější „necukroví“. Něco zdravého, alternativně slazeného, z exotických surovin. A každý rok to dopadne stejně. Peču z kvalitní mouky, ověřeného cukru, z Hery, másla, čokolády, vanilky. Vánoce jsou prostě cukr a lepek. Hotovo.

Zajímavou ingrediencí pro sladké pečení jsou také rozdrcené sušenky Oreo, už jsi se s tím setkala?

Jednou z novinek, kterou letos chystám na vánoční talíř s cukrovím, je cukroví s Oreo sušenkami. Tony je zbožňuje a už jsem jí slíbila, že něco vyzkoušíme. Já hlasuji pro nepečené kuličky, ona chce vyzkoušet nějaké košíčky. Tak uvidíme, co vyhraje nebo jestli vyzkoušíme obojí. Sušenky Oreo už totiž při tvoření sladkých dezertů doma využíváme. Hlavně když připravuji nějaké mističky s mascarpone a ovocem nebo jako korpus, když připravuji cheesecake nebo nepečené dorty.

Jaké na jaké recepty se mohou těšit naše čtenářky? Co pro ně chystáš?

Na našem magazínu si připomeneme klasiku - vanilkové rohlíčky, linecké, mám super recept od tchýně na marokánky a určitě se rozdělím i o recept na Oreo cukroví. Ten bude připravený tak, aby sloužil jako recept na poslední chvíli, který zvládnete o posledním adventním víkendu.

Díky a těšíme se na tvoje recepty!

Naše inspirace na vyzkoušené cukroví:

Reklama