780x225-zena-in-1-.jpg

Bitcoinová peněženka
K nákupu kryptoměn, stejně jako k jakýmkoli jiným internetovým nákupům, potřebuješ e-mail a bankovní účet. Obojí má dneska pravděpodobně každý. Pro nakupování Bitcoinu a ostatních kryptoměn ti chybí už jen jediná věc, a to je kryptopeněženka. Tedy nějaké místo, kam si necháš poslat nakoupené krypto.

Obvykle se každá peněženka specializuje na jednu měnu. Vybíráš si ji podle krypta, které chceš koupit. Existuje několik druhů peněženek. Nejbezpečnější je hardwarová a doporučíme ti ji, jestli to s kryptoměnami myslíš vážně. Pro vyzkoušení se hodí aplikace na mobilní telefon nebo pro počítač.

Budeš se pro začátek držet Bitcoinu? Doporučíme ti peněženku Blockchain, která umožňuje Bitcoin přijímat i odesílat.

Přímo na počítači si otevři https://www.blockchain.com/.

Jestli chceš používat peněženku na telefonu s Androidem, klikni na https://play.google.com/store/apps/details?id=piuk.blockchain.android. A když máš iPhone, běž sem:
https://apps.apple.com/us/app/blockchain-bitcoin-wallet/id493253309.

Na stránkách nebo v aplikaci se registruješ, potom v nabídce zvolíš Recieve a vybereš peněženku pro Bitcoin. Zobrazí se ti adresa, kterou pak zadáš při nákupu a přijde ti tam nakoupené krypto.

A co teď, když už kryptopeněženku máš?

Na co si dát pozor
Úplně to nejdůležitější je nenechat se nikým přesvědčit k nákupu nebo jakékoli jiné operaci přes sdílenou obrazovku. To je nejrychlejší cesta ke ztrátě peněz. Stejně tak nikomu nedávej svoje osobní údaje kromě nezbytného e-mailu a čísla účtu. Výjimkou je nákup nad určitou finanční hranici, kde to stanovuje zákon – takové nákupy bys ale stejně měla dělat u důvěryhodné firmy, a ne pochybného zprostředkovatele, který se zjevil odněkud z hlubin internetu. Celkově se pokud možno vyhýbej nákupu přes jakéhokoli zprostředkovatele. Existují kryptoměnové směnárny, kde si nakoupíš přesně tolik, kolik chceš –? bez rizika a bez pochybných prostředníků.

Nakoupit v kryptosměnárně je snadné a bezpečné
Nákup na směnárně Simplecoin https://client.simplecoin.eu/cs je, jak název napovídá, opravdu simple. Tedy jednoduchý. Za minutku máš hotovo.

1)     Vybereš si, jakou kryptoměnu a kolik jí chceš koupit.
2)     Vyplníš e-mail a adresu kryptopeněženky.
3)     Dostaneš instrukce k zaplacení objednávky a zaplatíš ji ze svého účtu, ideálně okamžitou platbou, aby se mezitím nezměnil kurz objednávky.
4)     Když Simplecoin dostane peníze, ručně transakci ověří a odešle kryptoměny. V kryptopeněžence budeš mít ve většině případů objednané krypto během půl hodiny.

Nemusíš se bát dodatečných poplatků, cena nabídnutá směnárnou je konečná. Kdyby ti cokoli nešlo, něčemu jsi nerozuměla nebo si nevěděla rady, můžeš zavolat nebo napsat na jejich podporu a oni ti se vším okolo nákupu pomohou. Žádná otázka není hloupá, na začátečníky jsou zvyklí.

Při nákupu kryptoměn v osvědčené směnárně tak nemusíš mít strach, že se něco pokazí. Investuj do krypta třeba hned teď!