Zajímá-li vás, milé čtenářky, jestli členové redakce magazínu Žena-in.cz musí mít jídlo na talíři pěkně esteticky upravené, anebo zbaští cokoli, co dostanou, podívejte se na tuto novinku...

Jestli vás, milé čtenářky, stejně jako mě zajímá, jak to mají s úpravou pokrmů na talíři členové naší redakce, jste ve správném článku!

Osobně jsem vždy razil teorii, že v žaludku se jídlo beztak smíchá, ale čím jsem starší, tím více oceňuji nazdobené pokrmy. A co ostatní? Položil jsem jim jednoduchou otázku...
Musíš mít jídlo na talíři načančané?

Eva Dömeny (redaktorka)

Je mi to v podstatě jedno. Pokud je to dobré jídlo, které mi chutná, tak může být v jakémkoli stavu.

Katka Vozková (grafička)

Myslíš, aby se mi jídlo líbilo i pohledem ? Samozřejmě. Člověk jí hlavně očima. :-) Je to taková oblbovačka na smysly. :-) Ale co znám, to načančané být nemusí, když vím, že je to dobré. To, co vařím doma, myslím.

Michaela Kudláčková (redaktorka)

Jím očima. Je mi příjemné, pokud jídlo vypadá dobře - hezky. Na druhou stranu chuťovou kvalitu to logicky nezachrání. Ráda stoluju, jím pomalu a mazlím se s jídlem. Pokud mám ale hlad, jsem schopná dlabat rohlíkem vlašák a kašlat na bonton i estetiku. Tam jde o život, a ten je přednější. :D

Klára Milošová (korektorka)

Pokud jím někde v restauraci, ráda potěším kromě žaludku i oko, samozřejmě. Když servíruji doma, moc to s úpravou talíře nepřeháním. Nemám ráda, když omáčka nebo šťáva ukápne na okraj talíře, nebo je všeho moc a talíř přetéká, takže na to dávám pozor. Taky je pro mě důležité, aby byl čistý a uklizený stůl bez drobků a „opatlanin“, často a ráda měním prostírání, mám různé barevné varianty, a snažím se mít celoročne na stole čerstvé květiny ve váze. To mi dělá největší radost.

Alexandra Stušková (redaktorka)

Někdy jídlo, které není načančané, chutná líp než přečančané, takže tohle neřeším.

Dana Svobodová (redaktorka)

Záleží na velikosti hladu. Někdy jsem schopna slupnout „v letu“ cokoliv, jen abych se alepsoň trochu zasytila... Ale kdybych si měla vybrat, určitě dám přednost jídlu pěkně upravenému na talíři. V restauracích je poslední dobou „móda“ jídlo ošidit na úkor „vycpávky“. Nacpat tam hromadu zelí nebo salátu, prostě něčeho levného, a k tomu dát kousek masa. Talíř pak vypadá bohatě, ale většina z toho se stejně nechá.

Téma dne 27. dubna 2011: Jíte i očima?

Posílejte mi své recepty s jednou fotkou, která prozradí, že jíte i očima. Načančejte jídlo tak, aby se na něj skutečně sbíhaly sliny!

  • Vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz
  • Do předmětu mailu uveďte heslo: JIME OCIMA

Pokud nejste kuchařinky, můžete na téma „jíte i očima?“ zaslat krátkou úvahu.

Za svůj příspěvek můžete získat dárek, totiž knihu receptů GOURMET a Sobotní školu pečení HERA (viz obrázek níže).

Chcete-li mít šanci na uveřejnění, příspěvky posílejte 27. dubna 2011 do 15.00 hodin.

Připomínám, že podmínkou uveřejnění receptu je jedna fotografie!

cena

Reklama