Na zahradách, zahrádkách i trzích najdete ty nejdokonalejší dary přírody. Sladké a voňavé jahody, šťavnaté červené třešně a sladkokyselou rebarboru. Je ten pravý čas bublanin, domácích džemů, kompotů, zmrzlin a koktejlů. Neváhejte proto ani chvíli.

Zdá se vám, že reveň, které se říká také rebarbora, je ovoce?

fruitAni náhodou! Je to zelenina, ale připravujeme ji jako ovoce. 
V kuchyni používáme pouze zdužnatělé řapíky rebarbory. Mají zelenou až tmavě červenou barvu. Před zpracováním musíme řapíky oloupat. Rebarboru poté zpracujeme tepelně, nikdy ji nejíme syrovou. Stačí ji před konzumací přelít vařící vodou nebo mírně povařit v ocukrované vodě. Použijeme jen okapanou rebarboru, vodu vylijeme.

Obsahuje totiž vysoké množství kyseliny šťavelové, která nám může podráždit žaludek a střeva. Proto bychom také ani tepelně zpracovanou rebarboru neměli konzumovat více jak dvakrát do týdne a neměli by ji konzumovat lidé se žlučníkovými či močovými kameny.

Rebarbora má také svoje pozitivní účinky. Ničí škodlivé mikroorganismy, prospívá krevnímu oběhu a je močopudná. Obsahuje i menší množství vitaminu C, provitamin A a vitamin B, vápník a draslík, hořčík a fosfor.

Z rebarbory můžeme připravit vynikající kompot. Pro tento účel ji můžeme kombinovat například s malinami, jahodami, kiwi či ananasem. Stejně tak z ní můžeme vyrobit vynikající marmeládu, použít ji do závinu místo jablek nebo zapéct. Jak? Kousky rebarbory nakrájíte do zapékací misky, můžete přidat třeba i jahody a lehce ocukrujete. Nahoru zakryjete drobenkou – směsí hrubé mouky nebo mandlové mouky, másla a cukru. Potom stačí jen zapéct asi půl hodinky v troubě.

Na stromech nám také začínají dozrávat třešně

Plné sladké šťávy, jak by taky ne. Obsahují totiž 80 % vody. Kromě ní také velké množství minerálních látek a vitaminů. Jsou hodnotné jako čističi krve. Ale co je hlavní? Jsou prostě skvělé!

Třešně nejvíce chutnají syrové, nejlépe právě utržené ze stromu na zahradě. Máme je většinou spojeny s bezstarostným dětstvím a  dobou těsně před prázdninami i o prázdninách. Dnes si s nimi dokážeme vyhrát i v kuchyni. Patří třeba do křehké sladké bublaniny. Výborná pochoutka pro dospělé jsou višně, naložené v rumu. Stačí jen vypeckovat hromadu višní, kterou dáte do uzavíratelné sklenice, zalijete rumem a necháte v chladu pěkně odležet.

Výsledek? Dvojí pochoutka – domácí griotka a višně, které můžete jen tak mlsat nebo třeba přidat do domácí smetanové zmrzlina. V kombinaci s čokoládou vznikne dezert, na který jen tak nezapomenete.

Nesmíme zapomenout ani na jahody

Ať se dočtete cokoliv o jejich pozitivním vlivu na lidské tělo, nic nepřekoná tu dokonalou chuť. Zralá voňavá jahoda je, stejně jako třešně, nejlepší jen tak. Rovnou z keříčku do pusy. Ale i ty dezerty, které s jahodami dokážete vytvořit!

Jahody se šlehačkou, jahodová zmrzlina, bublanina, džem nebo méně tradiční jahody s balzamikovou redukcí. Jemný a sladký koktejl z mléka, smetany a jahod. Jahodový závin. A kromě toho…

Konzumace jahod má pozitivní účinek na tvorbu testosteronu. Podporují metabolismus, vylučování, působí proti vzniku močových a žlučových kamenů, snižují nachlazení, pomáhají při léčbě chorob srdce. Obsahují velké množství vitaminu C, dokonce větší než citrony. Působí proti chudokrevnosti a mají také vysoký obsah vody.

Tak co? Které letní ovoce máte nejraději vy?

Reklama