První příspěvek nám poslala čtenářka s nickem Slunečnice. Je nejen vzpomínkou na dobu dětsví, ale i receptem na jednoduchou pochoutku, kterou si vyráběla se sestřenicí, když je honila mlsná.

Milá redakce a čtenářky. Tohle téma se mi opravdu líbí a určitě se najde spousta vzpomínajících, dříve nebo poději narozených. Já patřím do generace třicátníků, takže jsem žádný nedostatek nezažila, ale stejně jsme experimentovaly a vyráběly dobroty po domácku. Třeba zmíněnou jahodovou pěnu.

Tato „lahůdka“ se nadala koupit v obchodě, ani v cukrárně a přitom jsme si na ní pochutnávaly, když nás honila mlsná. To jsem tenkrát byla u své sestřenice na prázdninách a přemýšlely jsme, co bychom si daly dobrého.  A v tom přišla s nápadem, udělat si bílkovou pěnu. Nic moc jsme k tomu nepotřebovaly. Pár vajec, jahodovou marmeládu a mixér. Ze dvou, třech vajec bylo tolik pěny, že nám doslova a do písmene lezla ušima.

Daly jsme si to pěkně do skleněných pohárků, vršek ozdobily třešní z kompotu a hrály si na cukrárnu. Pamatuji si, jak jsme měly nafouklá břicha jako balony.

Když přišla teta z práce a sháněla se po vajíčkách, našla jen koš plný skořápek. Naštěstí jsme nebyly tak hloupé, abychom vyhodily žloutky a to nás zachránilo před vyhubováním.

Jindy jsem si zase vyráběly domácí karamel. Na pánev jsme nasypaly cukr a nechaly ho rozpustit. Krásně to vonělo, docela dobře to chutnalo, ale to nádobí…Nikomu nepřeju to mytí.

Chudák teta. Nakonec nás předběhla a radši nám každý den dala nějakou kačku na pamlsek, abychom jí v touze po domácky vyráběných cukrovinkách úplně nezdevastovaly kuchyň.

Vaše Slunečnice

Milá Slunečnice, díky za vtipný příspěvek. Zrovna včera jsem šlehala sníh, takže jsem si mohla něco podobného vyrobit. To je vlastně docela dietní mlsání

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in?Máte také nějaké chuťové prazážitky z dětství?

  • Na jakou cukrovinku nejraději vzpomínáte? Vyrábí se dodnes? Jak vám chutná? Pamatujete si, kolik stála?
  • Dokážete si vzpomenout na nějakou podivnost, které by se dnes děti smály?
  • Co jste nejraději mlsala jako malá. Změnily se vám chutě? Jíte ráda, co jste dříve nesnášela, nebo naopak
  • Máte nějakou příhodu?
  • Co mlsají teď vaše děti? Zajímají se o to, co bylo ve vašem dětství k dostání a kolik to stálo?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Napište a získejte tři balení výborné kávy CARTE NOIRE

KAFE

Reklama