jahodové dortíky

Máte své oblíbené foodblogery? Já ano. A všechny je znáte i vy, protože se snažím jejich bohulibé vaření občas servírovat i vám. Dnes je na řadě Mlsná kočka s receptem, u kterého mi téměř odkapávaly sliny do klávesnice. :-)

Na čtyři formičky o průměru 8 cm potřebujete následující suroviny

60 g sušenek (já použila sušenky LOTUS - miluji jejich karamelovou chuť)
50 g másla
125 g sýra Philadelphia
1 lžíci moučkového cukru
pár kapek vanilkového extraktu
100 g smetany na šlehání
máslo na vymazání formiček
2 plátky želatiny

Pokud byste si takto chtěli připravit větší dort, vynásobte pro obvyklou dortovou formu množství všechn surovin třemi.

  • Příprava bude trvat jen pár minut. Sušenky rozmixujeme nebo jinak důkladně rozdrtíme. Dá se použít obyčejný mikrotenový sáček, ve kterém sušenky rozmačkáme třeba válečkem na těsto. Takto připravené sušenky pečlivě promícháme se změklým máslem.
  • Formičky bez dna po celé vnitřní ploše vymažeme máslem a postavíme na pevnou podložku (kterou pak budeme dávat do lednice), jejíž povrch jsme pokryli pečícím papírem. Hmotu vzniklou z másla a rozdrcených sušenek vtiskneme na dno formičky.
  • Z jahod nakrájíme slabší plátky a ty postavíme po obvodu těsta. Na stěně formičky vymazané máslem budou dobře držet do doby, než je zalijeme krémem.
  • Sýr Philadelphia, moučkový cukr a několik kapek vanilkového extraktu dobře vyšleháme. Vzhledem k tvaru dortíků jsem do směsi přidala také dva (změklé a později v minimálním množství horké vody rozpuštěné) plátky želatiny. Poté lehce vmícháme ušlehanou smetanu. Hmotu naplníme do formiček, povrch zarovnáme.
  • Necháme v lednici vychladit, nejlépe do druhého dne. Před vyklopením formičky zvenku trochu ohřejeme v rukách, ale i tak bude nutné přilnuté hmotě trochu pomoci od stěn formičky ostrým nožem. Nepečené dortíky ozdobíme kousky jahod.
  • Pro ty, co mají rádi lehčí variantu, mám „obrácený cheesecake“: šlehačkovou hmotu jsem nalila do skleniček s jahodami. Povrch hmoty pak už jen zasypeme rozdrcenými sušenkami.

Dobrou chuť přeje Mlsná kočka.

Celou verzi receptu včetně nádherných fotek najdete TADY.

Reklama