DOKONALÁ PIKNIKOVÁ KÁVA – JACOBS ICED CAPPUCCINO
cap.jpg

Káva je nejlepší na závěr menu, k něčemu malému, sladkému... Ale jak získat čerstvou kávu na závěr pikniku uprostřed městského parku nebo lesíku? Ke kavárnám je to daleko a nikdo nechce opouštět bavící se společnost. Zachrání vás Jacobs Iced Cappuccino s příchutí slaný karamel. Pak už stačí jen studená voda, a míchat a míchat… a dostanete opravdu dokonalou letní kávu s pěnou jako z kavárny. Nejenom že osvěží, ale také dodá energii na další zábavu. A můžete si zasoutěžit, kdo umíchá nejvyšší pěnu.

CO SI NEZAPOMENOUT VZÍT NA OPUŠTĚNÝ OSTROV – JACOBS ICED CAPPUCCINO

cap1.jpgTaké máte rádi toulání nespoutanou přírodou daleko od civilizace? Relaxovat uprostřed třeba i naší české divočiny. Ale co když dostanete chuť na osvěžující kávu? K nejbližší kavárně nebo alespoň stánku s občerstvením je to několik kilometrů, ale vy ji potřebujete zrovna teď… hned. Přibalte si sebou „pytlíčky poslední záchrany“ – Jacobs Iced Cappuccino s příchutí slaný karamel. Pak už stačí jenom studená voda, klidně z místní studánky, a míchat a míchat… a dostanete opravdu dokonalou letní kávu s pěnou jako z kavárny. Nejenom že osvěží, ale také dodá energii na další dobrodružství. Tuhle, kdyby měl Robinson. Je to jedna z věcí, kterou si nesmíte zapomenout vzít sebou na opuštěný ostrov.

Jacobs Cappuccino nabízí také čtyři teplé varianty – Original, ale i oblíbené příchutě Milka, karamel či vanilka. Příprava je opravdu rychlá a jednoduchá, stačí zalít vodou, zamíchat a káva s hustou krémovou pěnou jako z kavárny je hotová. Že opravdu chutnají, potvrzuje titul Nejlepší novinka 2020 v anketě Volba spotřebitelů. Vyrábějí se ve Valašském Meziříčí. Balení obsahuje 8 porcí a stojí 59,90 Kč.

Cappuccino patří mezi nejoblíbenější kávové nápoje a podle legendy inspiroval jeho vznik italský kapucín Marek z Aviana. Po bitvě u Vídně v roce 1683 našli císařští vojáci stovky pytlů kávy s mnoha dalšími poklady, které po sobě zanechala poražená osmanská armáda. Káva byla v té době v Evropě zcela neznámá a její hořkost vojákům nechutnala, proto jim prý kapucín Marek doporučil, aby si ji zjemnili trochou mléka. Lahodný nápoj měl podobnou barvu jako mnichův plášť, proto byl na počest objevitele nazván kapuziner a rychle se rozšířil po Vídni i zbytku Svaté říše římské. Cappuccino bylo do 90. let minulého století známo jen v Evropě a některých kosmopolitních centrech Severní Ameriky. S postupující globalizací si začal tento typ nápoje získávat oblibu i v dalších částech světa.

Více na Kavajacobs.czfacebook.com/JacobsCZSK@jacobs_czsk
60cb3307b27e0obrazek.png

Reklama