Můžete si do zásoby přefiltrovat množství přesně podle kapitol, které ještě potřebujete dočíst, nebo si v moka konvičce překapat jeden šálek, nebo narychlo zalít turka, ale ten je asi jen pro čtenáře těžké klasiky.

bare.jpg

Ke kvalitní literatuře to chce, samozřejmě, kvalitní kávu. Chcete-li si doma vychutnat kvalitu mleté kávy jako z kavárny, vyzkoušejte Jacobs Barista Editions – speciální řadu značky Jacobs. Díky pomalému pražení za nižších teplot se zrnka praží rovnoměrně, a získávají tak vyváženou a jemnou chuť. Vybrat si můžete ze dvou stupňů pražení – jemnější, středně praženou a aromatickou kávu plnou chuti – Jacobs Barista Medium Roast, nebo tmavě praženou a silnou kávu plnou chuti – Jacobs Barista Dark Roast.

A je to i obráceně, dobrou povzbuzující kávu potřebují také spisovatelé, například v domě Karla Čapka byla velká spotřeba černé kávy. Honoré de Balzac prý v době literárního zápalu vypil až 50 šálků denně a říkal, že káva je „obrovským pohonem“ jeho života nebo „motorem myšlenek“, dokonce jí věnoval i humornou esej Potěšení a bolest plynoucí z kávy. A čím lepší káva, tím lepší výsledek? Tady asi přímá úměra nemusí platit.

623d928d04f6bobrazek.png

Reklama