Milujete kvalitní víno? A přemýšlíte, které by se nejlépe hodilo k romantické večeři ve dvou v květnu – v měsíci lásky? A co třeba australská vína Jacob´s Creek?!

Proč doporučujeme právě australská vína značky Jacob's Creek? Čím jsou tato vína výjimečná?
Australští vinaři, patří vám díky!

Vinařské oblasti se nacházejí po celé Austrálii, přestože většina vinohradů se nachází v půlkruhovitém pásu, který se táhne od Sydney v Novém Jižním Walesu do Adelaide v Jižní Austrálii. Příroda v Austrálii je velmi nepředvídatelná a divoká, každý rok je jiný, každý region je specifický, každá sklizeň je nenapodobitelná. Australští vinaři tak získávají velké možnosti při míchání hroznů.

Vína Jacob's Creek, která australská firma Orlando Wyndham Group produkuje, mají čerstvou ovocnou chuť. Lehce se pijí, lze z nich vybrat doprovod pro každé jídlo, ale i láhev, která podbarví jakoukoli společenskou příležitost. Je velmi vhodné jako dárek pro zamilované!

Jacob´s Creek Shiraz Cabernet – ochutnáte a zamilujete si ho!

Červené víno nesoucí tento honosný název je skutečnou perlou v širokém výběru značky Jacob´s Creek. Hodí se ke každé příležitosti, a zároveň může být ozdobou slavnostních večeří.
Je rubínově červené barvy s purpurovým odstínem a neodolatelným aroma. Jeho přitažlivá chuť připomíná ovoce, nejvíce rybíz a švestky, a konečný prožitek je doplněn elegantní vůní dubu.

Vínem Shiraz Cabernet je vhodné doplnit každou večeři, ideálně se hodí k těstovinám, zvěřině, ale také k jakékoliv úpravě masa s omáčkou. Když přidáme ještě jeho příhodnost ve spojení se smaženými jídly, vyjde nám, že se toto svěží australské víno ideálně hodí ke mnoha variantám české kuchyně.

Co to znamená Shiraz?
Shiraz v je odvozen od Širazu, hlavního města provincie Fars v Iránu. Tato oblíbená odrůda pochází z Persie z období 600 let př. Kr. V severní části Rhony poskytuje tato odrůda velká, obsažná, na třísloviny bohatá vína s výraznou chutí po hroznech.  V zámoří – kde je tato odrůda nazývána shiraz, dominuje ovocnost, lesní plody, švestky. Bohatost tříslovin umožňuje dlouhou životnost, zvláště zraje-li v dubových sudech.

Nejrozšířenější odrůdy vinné révy pro bílá vína jsou Riesling a Chardonnay, pro červená vína Shiraz a Cabernet Sauvignon.

Dry Riesling se doporučuje pít k bílému masu a letním salátům, Chardonnay spíše k těstovinám a pokrmům z mořských ryb. Pochutnáte-li si nejvíce na paštikách či červeném masu, doporučuje se víno Shiraz Cabernet. Cabernet Sauvignon Reserve je vhodný ke steakům, zvěřině a jehněčímu.

Vína Jacob's Creek najdete i ve vašem obchodě.

Jacob´s Creek chtějí, aby jejich vína byla dostupná pro každého a lidé si oblíbili tato vína pro různé příležitosti.

Neváhejte a při příštím nákupu sáhněte po tomto vinařském skvostu od protinožců. Právě teď je ten správný čas vyzkoušet něco nového!

Rozhodněte se pro víno plné slunce, jakým je právě Jacob's Creek Shiraz Cabernet v měsíci lásky.

Reklama