Neodvolali jste a tak začne válka, jako by svým gestem říkal Michael Jackson. Ten se po několika týdnech rozhodl, že britskou televizní stanici Granada dostane až před soud. Televizi viní z "provokace, převracení skutečnosti a napadání".
Kontroverzní dokument Život s Michaelem Jacksonem, který natočil anglický novinář Martin Bashir měl u diváků nebývalý úspěch. Méně úspěšný však byl už u čtyřiačtyřicetiletého zpěváka. Pobouřily ho zejména komentáře, které film doprovázely. V dokumentu zazněly například věty jako: "…díky plastické chirurgii mohl mít Jackson jeden nos doma a druhý v práci…", nebo "…i poté, co v roce 1993 čelil obvinění ze sexuálního obtěžování, si bral děti do postele…" (soud ho tehdy obvinění zprostil).
"S dětmi jsem přitom spal ve vší počestnosti. Nechal jsem Granadě nahlédnout do mého soukromí, ale ona všechno překroutila. Jsem z toho rozhořčen," píše zpěvák v žalobě. Novinářům však minulý týden prozradil, že se snažil, aby žalobu nemusel vznášet. Zpěvák prý hledal všechny možné i nemožné cesty, aby se vše vyřešilo nástroji diplomacie a ne práva. Zástupci britské televize říkají, že jsou připraveni svůj dokument před soudem hájit.
Britský novinář Martin Bashir sklidil s dokumentem o Michaelovi Jacksonovi, který šel více než "pod kůži", velký úspěch. Doslova přes noc se z něj z neznámého žurnalisty stala takřka hvězda. Nedávno požádal Madonnu, jestli by nemohl nadzdvihnout pokličku také jejího soukromí a ona souhlasila.
Reklama