Rodina zesnulého krále popu se údajně rozhodla pochovat tělo Michaela Jacksona na hřbitově Forest Lawn v Hollywood Hills ještě před veřejným rozloučením, které se koná dnes v 19 hodin v losangeleské aréně Staples Centre. Uvedl to v úterý zpravodajský server BBC a server televize France 24.

Soukromý pohřeb, který by měl předcházet veřejnému rozloučení, by měl začít v 17 hodin (SELČ). Věhlasného zpěváka chtějí pochovat ve zlaté rakvi vykládané modrým sametem.

Pokud rodina skutečně pochová Jacksonovy ostatky na hřbitově Forest Lawn, bude zpěvák sdílet místo posledního odpočinku s herečkami Bette Davisovou, Lucille Ballovou nebo s Edem McMahonem a Waltem Disneyem. Ve stejné oblasti pak lze najít ještě hrob Humphreyho Bogarta a Clarka Gablea.

O vstupenky na rozloučení se soutěžilo

Fanoušci se s králem popu rozloučí dnes v losangeleské aréně Staples Center. Zájem o vstupenky na tuto akci projevilo na internetu 1,6 milionu Jacksonových fanoušků. Lístky však jsou jen pro 17 500 lidí.

Společnost AEG vylosovala 8750 Jacksonových fanoušků, kteří dostali dvě bezplatné vstupenky na veřejné rozloučení. „Když mi přišel e-mail, že jsem v loterii vyhrál vstupenky, nevěřil jsem tomu. Myslel jsem, že to je nějaký vtip,“ řekl student ze stanfordské univerzity Dave Gobaud.

Dalších 6500 lístků pořádající společnost rozdala divákům, kteří mohou pohřeb sledovat na velkoplošných obrazovkách v nedalekém divadle Nokia Theatre. O vstupenky na Jacksonův koncert se ve veřejné loterii ucházelo celkem 1,6 milionu lidí.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek 25. června v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Jeho pitva prokázala, že se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného zločinu nebo vnějšího zásahu.

Připomeňme si jeden z Michaelových hitů

  • Domácí diváci mohou sledovat Jacksonův pohřeb dnes od 19.00 na ČT24!
Reklama