chan.jpgFoto: Shutterstock

Na svém kontě má Jackie Chan za svou pěveckou kariéru mnoho, opravdu mnoho písní. Bohužel tento fakt zastínila jeho herecká a kaskadérská kariéra. V mnoha jeho filmech můžete slyšet některou z písní, které nazpíval. Většinou jde o skladby u závěrečných titulků jako například u filmů New Police Story, Akce nemluvně, Projekt A nebo Mstitel beze jména. Někdy se písně objeví i během filmu, jako třeba v Mýtu nebo v Božských relikviích. Jackie Chan ale nenazpíval jen písně ke svým filmům. V Číně je jako zpěvák velice uznávaný a často tam také vystupuje.

V roce 2008, když se v Pekingu konaly letní olympijské hry, se Jackie Chan při zahajovacím a závěrečném ceremoniálu podílel hned na několika písních. Spolu s desítkami dalších čínských umělců nazpíval píseň Beijing Welcomes You, spolu s Wang LeeHomem, Stephene Sun a Han Hongem zase píseň Stand Up a sám pak zapěl skladby We Are Ready, Opens The Sky a další. Všechny tyto písně můžete najít na jeho albu Official Album for Beijing 2008 Olympic Games – Jackie Chan Edition.

O čtyři roky později s dalšími čínskými hvězdami nazpívali pokračování k Beijing Welcomes You věnované Olympijským hrám v Londýně. Píseň nese název Best Wishes From Beijing a i s českým překladem ji můžete najít na našem webu. 

Zpěv Jackie Chan trénoval už jako malý chlapec, když navštěvoval školu Pekingské opery a byl pak vybrán do seskupení 7 Little Fortunes (7 malých talismanů), které vystupovalo v Pekingské opeře. Jeho hlas byl tedy opravdu silný a dobře vytrénovaný. Často vystupuje také se svými svěřenci, které si pečlivě vybral a vycvičil jak ve zpěvu, tak v bojovém umění. Jmenují se New 7 Little Fortunes nebo také Lucky 7.
 
Jackie Chan má na svém kontě 44 alb a kompilací a také více jak 55 soundtracků. Mezi jeho osobní hudební úspěchy patří vítězství v soutěži Nejlepší zahraniční zpěvák v Japonsku v roce 1984.

Se světoznámým pianistou Lang Langem a zpěvačkou Liu Yuan Yuan si Jackie Chan zazpíval ve videoklipu Nation, ve kterém můžete spatřit také mnoho krás, které ukrývá čínská země.

Jackie Chan a Chen Si Si s písní Tian Tian Yue Yuan.

Jednou z Jackieho nejznámějších písní je bezpochyby Believe In Yourself z roku 2008. Ve videoklipu můžete vidět i jeho svěřence Lucky 7.

Jackie Chan vystoupil společně se zpěvačkou Chen Si Si s písní Like A Dream na čínské televizní stanici CCTV.
 

Většině jeho fanoušků dobře známá píseň Mulan nebo chcete-li Wong Fei Hung, kde Jackieho Chana můžete vidět předvádět sestavu s tyčí a dašími prvky kung-fu.

K filmu Twins (u nás pod názvem Lovci upírů), kde si zahrál malou roli, nazpíval Jackie Chan ústřední melodii spolu s oběma hlavními aktérkami, duem Twins. Jmenuje se Change Change Change a patří k jeho rychlejším písním.

Do čínštiny spolu se Sarah Chen nazpíval známou píseň k pohádce Kráska a zvíře.

Celkem vtipný nádech a chytlavý refrén má videoklip k písni Staying With You All My Life.

Reklama