Nová historická detektivka JÁCHYMOVŠTÍ DÉMONI vychází současně v české a německé mutaci. Slavnostní dobový křest proběhne za účasti významných českých a německých osobností ve dvoraně Ostrovského zámku v pátek 9. září od 17:00. Beseda a setkání se čtenáři je připravena také na sobotu 10. 9. do jáchymovského Lázeňského domu Běhounek od 14:00.

Jeden z našich nejoblíbenějších spisovatelů, nejčtenější autor českých knihoven, držitel celé řady významných literárních ocenění, významný popularizátor naší historie VLASTIMIL VONDRUŠKA má na kontě již přes milion prodaných knih. V prvních zářijových dnech k českým čtenářům přibydou i němečtí. Nová historická detektivka z řady Letopisy královské komory v hlavní roli s mladým rytířem Jiřím Adamem z Dobronína s názvem JÁCHYMOVŠTÍ DÉMONI vyjde totiž současně v obou jazycích.

vondruška

Příběh knihy se odvíjí v Údolí svatého Jáchyma, logicky se její křest odehraje v blízkém Ostrovském zámku. Protože jde o skutečné obrovskou událost, která je zařazena i do projektu Dny evropského dědictví, zúčastní se jí nejen samotný autor Vlastimil Vondruška, ale i významné osobnosti z Čech a Německa. Patrony se stanou hraběnka Margareta Pospíchalová (roz. Šliková), Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven, velvyslanec SRN v ČR a Tomáš Jan Podivínský, velvyslanec ČR v SRN.

Slavnostní dobový křest, kde nebudou chybět trubadúři, renesanční tanečníci a dobré jídlo a pití se bude konat ve dvoraně Ostrovského zámku v pátek 9. září od 17:00 (Jáchymovská 1, 363 01 Ostrov). Knihu bude na místě možné zakoupit a nechat si od autora podepsat.

JÁCHYMOVŠTÍ DÉMONI / DIE DÄMONEN VON JOACHIMSTAHL, Vlastimil Vondruška

http://shop.mobaknihy.cz/images/sklady/7211b.jpg

Mladý rytíř Jiří Adam z Dobronína se stane písařem Královské komory a jeho úkolem je dohlížet na pořádek v Údolí svatého Jáchyma, kde se podařilo nalézt stříbro. Do nové osady se stahují horníci z druhé strany hor a s nimi přicházejí lidé, kteří tu hledají obživu, někteří ovšem ne vždy čestnou. Krátce po příjezdu mladého Jiřího Adama dojde k vraždě šenkýře Margolda. Zdá se, že jde o banální zločin, jenže svědci hovoří o dvou démonech. Vyjde najevo, že obdobná vražda se stala před dvěma dny, kdy zemřel řeznický mistr. A aby toho nebylo málo, později dojde k další vraždě.

Překlad do němčiny Silke Klein za finančního přispění spol. LaNova Consulting s.r.o. a Karlovarského kraje. 

Patrony knihy se stanou:

Dr. Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven, velvyslanec SRN v České republice

Mgr. Tomáš Jan Podivínský, velvyslanec ČR ve Spolkové republice Německo

hraběnka Margareta Pospíchalová (roz. Šliková)

Významné osobnosti účastnící se křtu:

  • Mgr. Daniel Herman, ministr kultury ČR
  • Dr. Arndt Freiherr Freytag von Loringhoven, velvyslanec SRN v České republice
  • Mgr. Tomáš Jan Podivínský, velvyslanec ČR ve Spolkové republice Německo
  • Dipl.-Ing. Manfred Dittrich, manažer Druck-und Verlagsgesellschaft Marienberg GmbH
  • Costanze Ulbricht, Literaturhaus im Erzgebirge
  • hraběnka Margareta Pospíchalová (roz. Šliková)
  • JUDr. Cyril Svoboda, český politik a diplomat
  • Mgr. Silke Klein, tlumočnice a překladatelka
  • JUDr. Martin Havel, hejtman Karlovarského kraje
  • Bc. Pavel Čekan, starosta města Ostrov

Partneři

Nakladatelství Moravská Bastei MOBA,s. r. o.

Literaturhaus im Erzgebirge

Nadace St.Joachim

Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v České republice

Společnost LaNova Consulting s.r.o.

TURNER Public Relations

Živý kraj

Dům kultury Ostrov

Město Ostrov

Lázně Jáchymov

Reklama