
Třicetiletý Michal (jeho přezdívka v kapele je Žibus) se narodil v Jičíně ve znamení Raka a s kapelníkem a bubeníkem Chinaski v jedné osobě Pavlem Grohmanem se znají už od základní školy. Hrát spolu začali před třinácti lety, tehdy ještě pod názvem St. Hadry. Po gymnáziu se Michal přemístil do Prahy na DAMU, kde studoval herectví a taky se poznal s Petrem Rajchertem, populárním dnes především z role v seriálu Život na zámku, který byl s dvouletou přestávkou členem kapely až do ledna 2000. Personální obsazení skupiny se postupem let měnilo, ale Michal a Pavel zůstali od prvních zkoušek až do dneška. V roce 1994 došlo ke změně názvu kapely na Chinaski, podle autobiografické postavy z knih amerického spisovatele Charlese Bukowského, který tehdy kluky ve skupině prostě dostal.
Na konci roku 2000 má za sebou skupina Chinaski stovky odehraných koncertů, několik videoklipů a singlů, účast na natáčení filmu Mňága: happyend, čtyři alba (Chinaski, Dlouhej kouř, 1. signální a nejčerstvější Na na na a jiné popjevky), platinovou desku za 50 000 prodaných nosičů Dlouhej kouř a také v roce 1996 účinkování v 300 let staré divadelní hře Turcaret v Michalově „domovském“ divadle Labyrint, kde Michal s Petrem Rajchertem ztvárnili postavy dvou mazaných sluhů, ale kde si také kapela zahrála jako hudební doprovod k celé inscenaci.
Na otázky po důvodech velkého úspěchu, jaký momentálně Chinaski zažívají, Michal Malátný odpovídá, že prostě dělají normální písničky, z nichž většinu si může člověk zazpívat jen tak se španělkou. Sám přiznává, že zdaleka ne všechny chvíle z historie kapely byly v pohodě. Prý měl sám několik období, kdy by s tím nejradší seknul, ale nakonec se přes všechno vždycky přenesl, i díky podpoře bubeníka a dlouholetého kamaráda Pavla.

Nový komentář
Komentáře
Ťapina — #1 tak to ja zas si je rada poslechnu
Malátný je idolem mojí kamarádky
Chinaski moc nemusím