Je tady říjen a stromy se začínají barvit nejen podzimním listím, ale především úrodou nejrozmanitějších chutných plodů. Mezi nejoblíbenější patří všechny možné odrůdy jablek. 
Skvělým doplňkem na vašem jídelníčku jsou také vlašské ořechy, jejichž sezona je také v plném proudu.
A chutný doplněk k oběma plodům přírody je lahodný, sladký a zlatý med.

Jablka
Lékaři doporučují každému člověku nejméně jedno jablko denně, nejlépe před spaním. Obsahují cukry v lehce stravitelné formě, kyseliny (jablečnou a citronovou), vonné a minerální látky a třísloviny. Vitaminů v nich najdeme méně, nejvíce asi vitaminu C, provitaminu A a vitaminů skupiny B (množství podle odrůdy).     

Jablka konzumujeme nejčastěji čerstvá. Nakrájená je můžeme přidat do ovocných salátů (výborná je kombinace s banánem a pomerančem) či ovocných mís. 
Děti milují jablkový kompot, který připravíme jednoduše povařením kousků jablek s trochou vody, cukru, hřebíčku a skořice.        
Oblíbené mezi dětmi i dospělými jsou jablečné moučníky, například klasický jablečný štrúdl (kam se přidávají i ořechy a med, o kterých si dnes povídáme).  

Kdo si oblíbil netradiční kombinace sladkých a slaných pokrmů, určitě někdy vyzkoušel přidat jablka například k vepřovému masu či při pečení ke kachně. Výbornou chuť dodají jablka také bramborovému salátu či dušenému zelí.

Pro nejmenší děti můžete připravit jablka s nastrouhanou mrkví a trochou cukru či medu.

Strouhaná jablka s medem
Suroviny:
4 větší jablka, 4 lžíce bílého jogurtu, 2 lžíce sekaných ořechů, 2 lžíce rozinek
1 lžíce medu.
Postup: Jablka oloupeme a na hrubo nastrouháme. Rozinky na chvíli namočíme a pak je smícháme s jablky, ořechy, medem a jogurtem. Směs dáme na talířky a ozdobíme půlkou ořechu.   
(ZDROJ)                

TIP: Zadejte si do fulltextového vyhledavače na Vaření slovo "jablko" a vypíše se vám velké množství receptů s použitím jablíček.

Vlašské ořechy
Oříškové jádra nejsou jen výborným pamlskem, ale jsou také ceněny pro svou biologickou hodnotu. Mají vysoký obsah tuku, bílkovin, vitaminů B, minerálních látek.
Kombinace vlašských ořechů s jablky a medem je přímo ideální.

Těstoviny s nivovou omáčkou a ořechy
Švestkový džem s vlašskými ořechy             

Med
Med není jen sladká pochoutka, alternativní sladidlo, ale i výživná potravina a lék.
Je to směs jednoduchých cukrů, které jsou snadno stravitelné a bez složitých chemických pochodů přecházejí přímo do krve.
Obsahuje spoustu vitaminů a celou řadu minerálních látek.

Léčivého účinku medu využívali už staří Egypťané, Řekové a Římané a také naše prababičky :-)
Med posiluje srdce, rozšiřuje cévy a upravuje krevní tlak. Je výborným doplňkem při léčbě žaludečních vředů a onemocnění jater. Zmírňuje nervovou vyčerpanost, odstraňuje tělesnou i duševní únavu. Pomáhá také při nespavosti, při nechutenství či chudokrevnosti.   

Kuře na medu
Jidáše
Medové řezy kamarádky Jany 

Další medové, ořechové a jablíčkové recepty vás čekají průběžně celý říjen!!! Přispějte i tím svým oblíbeným receptem.