crumble

Podzimní plískanice. Oheň v krbu, sklenka červeného vína a voňavý teplý dezert. Z čeho jiného než z plodů podzimu? Z krásných červených jablíček a oranžové dýně. Je to snadné, rychlé, provoní celý byt a chutná tak úžasně.

Crumble je pochoutka, která pochází z Velké Británie. Na slaný nebo sladký základ, který se navrství do zapékací misky, patří vrstva, která se při pečení stane křupavou a drobivou. Ve sladké podobě je to drobenka třeba z mouky nebo obilných vloček, cukru, másla. Slaná může být směs strouhanky a sýra, lehce okořeněná. Spodní vrstva je naopak měkká a nedrží nijak pohromadě, vybírá se ze zapékací misky lžičkou. Proto raději volím zapékání v jednoporcových miskách, kterým se říká kokotky.

Skvělé na crumble je to, že v závislosti na sezoně je pokaždé jiný. V létě jahodový, angreštový, malinový, na podzim z jablíček, hrušek, švestek, dýně. Kombinací je spousta. Obměňovat se dá i vrchní vrstva. Sladit můžete medem, cukrem, javorovým sirupem. Skvělé jsou nasekané ořechy, které do směsi přidáte.

Výborný nápad a skvělá chuť navíc, právě pro sychravé dny, je přidat do ovocné směsi kousek nasekané čokolády.

Suroviny

4 jablka
1 menší dýně Hokkaido
1 pásek kvalitní čokolády
javorový sirup
ovesné vločky
mleté loupané mandle
kousek másla

Postup

Jablka a dýni nastrouháme na hrubém struhadle. Smícháme a naplníme do malých zapékacích misek - kokotek, které jsme předtím vymazali kouskem másla. Mističky naplníme zhruba do poloviny.

Předehřejeme si troubu na 200 °C.

crumble

Připravíme si křupavou část. Smícháme ovesné vločky, namleté mandle, javorový sirup a změklé máslo. Směs musí být stále sypká. Jablka s dýní v každé misce posypeme nasekanou čokoládou a přikryjeme křupavou vrstvou.

Dáme péct do vyhřáté trouby, asi na půl hodiny. Prvních dvacet minut pečeme s pokličkou, pokud ji máme a potom bez.

Podáváme teplé, můžeme přidat trochu šlehačky, kysané smetany nebo vanilkové zmrzliny.

Jsem ráda, že po zveřejnění svého snažení na facebooku jsem inspirovala skvělou kuchařku a dodavatelku mých kokotek, Dášu Derré, aby si připravila stejnou dobrotu i ona.

crumble Dáši Derré

Partnerem rubriky Vaření a vybraných článků je značka Maggi a stránky www.maggi.cz , kde najdete mnoho zajímavých receptů. Chceme vám doporučit i facebookové stránky značky, kde se stále něco děje a každý den zde najdete zajímavé tipy a inspiraci – můžete se stát členem https://www.facebook.com/MaggiCZSK

Dobrou chuť přeje elly.

1

Reklama