Od mala, co mi pamět sahá, nám maminka zpívala. Až v pozdějším věku jsem pochopila, že zpívá ráda, ale hrozně.

Vždycky si dělala srandu - až budou chtít končit ples či jinou akci, tak tam zazpívá a všichni honem utečou.

Mě to však od zpěvu a hudby vůbec neodradilo. Ke zpěvu jsem ve 14 letech přidala kytaru. Později jako samouk zobcovou flétnu.

Mým snem od mala bylo hrát na klavír. Nešlo to. Peněz bylo málo a klavír i pianino drahé. Vrchol byl, když jsem se ve 43 letech rozhodla pro keyboard. Teď si hraju a zpívám do alelua.

Když mám nějaké trable nebo mi je prostě blbě, tak sednu ke klávesám. Žiju sama, tak mě nikdo neomezuje, jako jsme omezovali maminku. 

K nejvyšší dávce drzosti mě vyprovokovala moje tehdy 14letá praneteř při otevírání Intersparu. Byla tam pěvecká soutěž, kterou uváděla Monika Absolonová a cena byly stříbrné náušnice a řetízek. Naše Veronika mě jednoduše vyslala, ať jí vyzpívám ty náušnice, a ještě mi řekla, kterou písničku (lidovku) mám zazpívat. Vládla tam taková atmosféra, že jsem jí nedokázala říct ne.

Před a při zpívání jsem se radši z toho podia nedívala na lidi. Tak jsem to nějak odzpívala, ani nevím jak. Mladá pravila, že to šlo.

Teprve když ze mě vypadla poslední nota, podívala jsem se do publika. Ztuhla jsem hrůzou, byla tam kupa známých. Moje první myšlenka byla - to zas je ostuda. A hned mi šrotilo v hlavě, jak se naší mladé pomstím.

Můžu Vás ujistit nepomstila - dala jsem jí právě obdržené náušnice a šly jsme to společně oslavit do cukrárny.

Hernajs


Hernajs, také jsem si vždy přála umět hrát na klavír. Bohužel jsem skončila jen u zobcové flétny a písničky "Běžela ovečka...". Sama jste na ni také hrála, takže víte, že se nemám čím chlubit :-).

Ale, že vystoupíte na veřejnosti, a rovnou při otvírání marketu, kde je vždy hodně lidí, tak to vám gratuluji a obdivuji se vaší odvaze!!

A co vy ostatní? Řekl vám někdo bez okolků, že zpívat neumíte? Živíte se zpěvem? Napište nám: redakce@zena-in.cz

Reklama