Když mám noční šichtu
Milí spáči i nespavci :-)

Nikdy jsem neměla problém večer usnout. Nikdy jsem nepočítala ovce ani jiné zvířectvo. Můj prastrýc vždycky říkával, že když nemůže usnout, počítá ženský, které viděl zblízka (a když říkal zblízka, myslel skutečně zblízka!) a při sedmdesáté většinou usíná :-). Ani nic takového jsem nemusela počítat. Jakmile se totiž dostanu do horizontální polohy, jsem tuhá. Vzbudí mě sice každé šustnutí, ale překulím se a chrním dál.

Ovšem problémy všedního dne se mi nejraději vkrádají právě do snů a do spánku. Spokojeně ležím a spím, když najednou otevřu oči, hlavou mi bleskne myšlenka „odpoledne jsem v práci zapomněla zavolat té babě Novákové", otočím se na druhý bok a okamžitě zase usnu. Po další chvíli spánku opět procitnu, hlavou mi proletí „mám zítra uvařit těstoviny nebo rýži?" a během pár vteřin jsem opět tvrdá. Tímto stylem si v noci vzpomenu na spoustu věcí, které jsem přes den zapomněla udělat nebo vyřídit, řeším vaření, nákupy, práci, hypotéku...

Nejhorší je to však v době, kdy je v zaměstnání největší frmol. Jako dispečerka nemám o práci během spánku nouzi, disponuji zásilky jak zběsilá, řvu na řidiče, že tahle paleta se mu do toho auta přece musí ještě vejít a podobně. A onehdy jsem celou noc fakturovala.
Řeknu vám, i když s usínáním nemám problémy, někdy se budím tak hrozně upracovaná a unavená....

Vaše Heather


Milá Heather, to je moc hezký příspěvek!:)
Pracovat ve spaní… Ale ano, někdy to mám stejné jako vy. Já se mám navíc na co těšit, protože můj drahý pan otec mluví celou noc (jeho máti to taky dělala). Taky se zdá, že pracuje. Rozhodně ale ve spaní pořád něco řeší. Aby ne, když je to jeho největší koníček a nestihne to všechno, když bdí.:))

A co vy? Pracujete ve spaní? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!