Čtenářka Deta nerada vaří složitá jídla, a tak nám poslala na ukázku svůj recept na cizrnu v rajčatech a kapustě. Díky Deto za recept.

Vaření je pro mě ztráta času, proto preferuji rychlá jídla, pokud možno uvařená v jednom, maximálně dvou hrncích. Nebo ještě radši v pekáči, to pak nemusíte vůbec hlídat, jen to strčíte do trouby a ono se to nějak upeče. Moje rodina naštěstí není náročná a pěkně si třeba u cizrny v rajčatech mlaská.

Bydlíme na vesnici a máme zahrádku, takže za vydatné pomoci mladší dcery pěstuji zeleninu. Akorát nám naši snahu sabotuje naše fenka, která ignoruje řádky a klidně si cestu zkrátí přes záhonek. Pěstujeme klasiku – mrkev, hrášek, fazolky, špenát, ředkvičky, cibuli, červenou řepu, rajčata. Od kolegy jsem dostala semínka dýně, semínka nemají slupku a můžou se hned jíst, tak mi jich tam teď 14 roste. A ještě nemůžu nevzpomenout naši nejoblíbenější zeleninu a tou je cuketa.

Bylinky v kuchyni moc nepoužívám, vystačím si s pepřem, ale včera jsem si koupila bazalku. Na zahrádce máme mátu, tu používá dcera na mochito, nealko.

Přidám jeden rychlý a zdravý recept na cizrnu v rajčatech a kapustě:

jidlo

Cizrnu si dle návodu namočíme a následně uvaříme (pro 4 osoby používám půl sáčku, takže 250 g). Na oleji osmažíme cibuli, přidáme 2 nakrájená rajčata a čtvrt hlávky kapusty, osmahneme, přidáme trochu vody a podusíme. Osolíme, opeříme, přidáme dle chuti prolisovaný česnek a uvařenou cizrnu, ještě krátce prohřejeme a je to. Podáváme s chlebem.

Deta
Text nebyl redakčně upraven


Dnešním tématem dne bylo:

  • Bylinky a zeleninu si kupujete, nebo pěstujete?
  • Z jaké zeleniny nejraději vaříte?
  • Máte nějaký zajímavý recept?
  • Jak se z vás stala zahrádkářka?
  • Nebo proč se z vás nikdy nestane?
  • Máte ráda zeleninu a bylinky? Které? Proč?
Reklama