Ano, poslední dobou panují vedra, takřka k nevydržení. Nejhorší je, že se před nimi nemáte kam schovat. Ani doma. Bydlím v podkrovním bytě s velkými okny směrem na jih a západ, takže do nich celý den slunce pere v plné síle. I když všechno otevřete dokořán, nehne se ani vlásek.

Nejlépe je v koupelně pod studenou sprchou. Ale sotva z ní vylezete, za chvíli z vás zase „leje“. A tak jsem to řešila rozprašovačem na kytky, kterým jsem se neustále rosila, abych neuschnula na placičku.

Ale to je všechno „houby“ proti jedné dovolené v Řecku. Tam jsem asi zažila největší pařák svého života. Nezchladilo nás ani moře, protože bylo jak kafe. Největší utrpení jsme zažívali cestou na pláž a zpět. S malými dětmi jsme se trmáceli rozpálenými ulicemi, ověšené bágly s všelijakým tím plážovým haraburdím.

Jediné, co nás mohlo trochu osvěžit, byly ostřikovače zahrad, kolem kterých jsme chodili. Vždycky jsme se připlácli k plotu a čekali, až na nás namíří trysky vodní mlhu. Asi byl na nás legrační pohled, možná jsme vypadali jako šmíráci, ale ta úleva za to určitě stála.

Takže já radím vodu. Do kabelky malý rozprašovač a rosit.

Reklama