Další vtipný příspěvek nám poslala čtenářka Pajda. Obzvlášť jedna pasáž mě pobavila tak, že jsem se tady asi tři minuty smála.

A díky tomu jsem si prodloužila život. :-) Moc děkuju, milá Pajdo.


Kdysi, v dobách, když k mobilu byla ještě taška s podvozkem, jsem dostala svůj první mobil. Úžasné. Mělo to anténku, bylo to velké a neforemné a tlačítka byla malá a divná. Naučila jsem se na něm vyklepávat čísla, na která jsem chtěla zavolat, zvednout hovor, pokud někdo volal mě a to bylo všechno. Kromě mobilu jsme ve firmě ještě používali pagery a ty žádné vymoženosti neměly, měla 2 tlačítka a šlus.

Takže když mi přišla první SMS, byla jsem z toho dost vykulená. Chvíli jsem laborovala s mobilem a protože na něm svítilo číslo od maminky, která zrovna ležela v nemocnici, a já měla docela strach, co se děje, poprosila jsem náhodného kolemjdoucího, jestli by mi neporadil. Pán mi ochotně SMSku otevřel, pak mi podal mobil a významně se zeptal: „Poslyšte, neukradla jste to?“ Ve zprávě totiž stálo doslova: „Mirku, dovez mi odpoledne župan.“ Byla původně adresovaná mého otci.

S dalším mobilem se mi povedlo taky něco krásného. Původní mobil uměl docela slušně zacházet s rozdělením adresátů do skupin a tak jsem - nic zlého netuše - poslala SMS znění: „Kdyby se mladej objevil, tak ať okamžitě jede tam, kam má.“ Zpráva měla samozřejmě dojít pár lidem, ke kterým syn jezdil ze školy - ulil se totiž z kontroly u zubaře a pan doktor na něj čekal v ordinaci. Bohužel mobil posílání SMS jen někomu neuměl a zpráva došla všem 120 lidem ze seznamu. Úžasné... většina to ignorovala, někteří mě upozornili, že mám asi špatné číslo, ovšem jedna reakce mi vyrazila dech. Došla mi SMS ve znění: „Jak si můžete dovolit posílat něco takového mojí matce???“ a vyšlo najevo, že ona dotyčná občas pohřeší mobilní telefon. Její syn si jaksi nehodlal vyřizovat své soukromé věci ze svého mobilu a za své peníze. Díky této SMS akci to prasklo a mládenec se mnou dodneška nemluví.

Další průšvih vznikl nedopatřením. Koupila jsem sousedovic psovi odblešovač mezi lopatky a sousedovi jsem důrazně domlouvala, aby psa napřed vykoupal, než mu bude aplikovat něco do srsti. A protože mi jel vlak a soused se pořád vymlouval, že mají úplně novou koupelnu, poslala jsem mu ještě z vlaku SMS: „Jestli se stavíš odpoledne do čtyř, tak ti ho vykoupu.“ Ovšem netušila jsem, že soused si do práce nebere brýle. Onu SMS dal pro jistotu přečíst chlapům na dílně... dneska už vím, že mu musím psát velkými písmeny a odpoledne.

Poslední SMS odešla sice na správné číslo, ale jaksi poněkud předčasně. Obcházela jsem třídu a rozhořčeně sípala na ty, kteří si práci na PC pletli s volnou hodinou. A tak jsem zavrčela na jednu dívenku, aby přestala posílat SMSky a dělala to, co má... odklepla „Odeslat“ a pak z ní vypadlo: „No to je průšvih.“ Nestihla si totiž text přečíst a tak se jejímu mládenci na displayi objevilo: „Nemám co dělat, tak ti píču.“

A ještě perlička z Technického muzea - dotaz nad klasickým telefonem s otočným číselníkem: „Paní učitelko, jak z toho posílali SMS, když to nemá písmena?“

Pajda

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Zprávy poslané omylem

  • Stalo se vám, že jste poslala zprávu (SMS, mail...) někomu jinému?
  • Dostala jste někdy zprávu určenou jinému?
  • Způsobila jste někdy nějakou zprávou průšvih?
  • Vzniklo z takového omylu něco vtipného nebo výjimečného?
  • Máte nějakou zajímavou historku na toto téma?

Pište, budu se těšit na vaše příspěvky! Jedna z vás získá dárek: čokoládu Milka Pralinés.

Na vaše příspěvky čekám do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je ZPRÁVY OMYLEM.

čok

Reklama