Kdo má rád českou královnu milostných balad s nezaměnitelným hlasem Jitku Zelenkovou, uvítá její nové CD písní o lásce „Já tě mám ráda“… Lásky plné dvojalbum vychází 14. února a o tři dny později bude pokřtěno na koncertě v Divadle Hybernia

Už od roku 1967 si jde Jitka Zelenková za hudbou, která jí byla a je blízká. Za texty, které něco sdělují a v nichž její posluchači nacházejí cosi ze svých vlastních životních pocitů, kousíček odpovědí na věčné otázky o smysluživota, lásky…

V

„Když první dáma milostných balad Jitka Zelenková svým sametovým hlasem zpívá, posluchači jí věří. Protože ví, o čem zpívá, má o čem zpívat a umí to vyzpívat. Svými písněmi hladí zraněné duše a konejší srdce šťastně i nešťastně zamilovaných. Ve svém srdci a hlase má takovou dávku citu, že je nezaměnitelná a jedinečná. A tudíž není možné ji přeslechnout...“  říká editor tohoto kompletu Jan Adam.

Na 2 CD „Jitka Zelenková – Já tě mám ráda“ zpěvačka společně s Janem Adamem vybrala své nejkrásnější a nejoblíbenější písně o hlubokém lidském citu jménem LÁSKA. Písně opěvující nejen lásku partnerskou, ale i lásku k životu, lidem a profesi, pocházejí nejen z Jitčiných jedenácti řadových alb a mnoha singlů, ale i z rozhlasového a televizního archivu. Jsou důkazem toho, že Jitka Zelenková vždy sázela na kvalitní repertoár.

2 CD nepřináší jen písně, které jsou se jménem technicky perfektně vybavené zpěvačky s charakteristickou barvou hlasu jednou provždy neodmyslitelně spojeny a staly se již evergreeny, ale najdete na něm i patnáct na CD dosud nevydaných nahrávek a tři novinky.

A jak se vybíraly tři novinky  v tomto ojedinělém kompletu:  „Jde o písně, které chtěla Jitka Zelenková už dávno natočit. Proč? Protože jsou to její zamilované písně. Opět a zdařile sáhla po písních zahraniční provenience, které jsou volnějšího tempa a mají romantickonostalgický ráz.

 

Reklama