„Já za to nemůžu, mně se to děje," vysvětlovala jsem doktorovi na chirurgii, když nevěřícně zíral na moji kartu. Zatímco běžný pacient má ve svojí složce jednu kartu velikosti A4 popsanou ze třetiny, moje složka by zabrala podstatné místo v knihovně bibliofila, protože vypadá jako poslední díl Temné věže od Stephena Kinga.
 
Při porodu mi zlomili klíční kosti, a pak už se to se mnou táhlo," pokrčila jsem rameny a měla pocit, že to s mladým lékařem sekne a nakonec budu dávat první pomoc já jemu. Viděl mě totiž ten víkend už podruhé. V sobotu jsem tam dorazila se zlomeným malíčkem. Jó, nešikovný maso musí pryč, jak říkávala moje maminka, a tak jsem druhý den ve sprše zatnula zuby a slíbila si, že příště už si ten betonový sloupek chytnu líp a hlavně si ho nikam neupustím. Při vylézání ze sprcháče mi podjela noha a zlomila jsem si dva prsty na noze.
 
Nebudu popisovat, co všechno se mi stalo. Kromě spodiny lebeční snad nemám v těle jedinou kost, která by nebyla zlomená. Takovou páteř jsem stihla přelámat dokonce dvakrát a úspěšně tak zdemolovat osm obratlů. Nevyhýbám se ani operacím, za tu kýlu snad vážně moc nemůžu, ale přiznávám, že jícen jsem si rozleptala vlastní blbostí. Zkoumat, jestli horký asfalt ze sudu vystříkne a trefí se mi přímo do oka, jsem asi taky nemusela. Ale už se vážně krotím.
 
Tak se zaměřím na veselé příhody a kuriozity, které jsem při svých návštěvách v ordinacích zažila.
 
Po druhé fraktuře páteře jsem musela několik let chodit v sádře, a potom v korzetu. Člověk v tom byl dost neohrabaný, a tak mi to aspoň jednou poskytlo alibi, protože ten zvídavý čert ve mě zůstal pořád. Jak se to stalo?!" kvílela máma a chytala se stropních trámů. Zakopla jsem, a jak jsem v tom rovně upadla, tak tam zrovna byla zmije a kousla mě," zatloukala jsem skutečnost, že jsem ji chytla za ocásek, a ta potvora mě rafla do palce. Následná rodinná rallye rychlostí 180 km/h starou stodvacítkou do jičínské nemocnice se mi moc líbila. Začala jsem uvažovat o kariéře automobilové závodnice. V Jičíně jsem byla první, komu kdy dávali sérum. Stála jsem tam s namodralým palcem, zatímco čtyři doktoři kolem mě študovali návod k použití. Tady píšou, že se má dát jedna ampule nad ránu, a druhá do stehna," přečetl jeden. Ale do kterého?" vznesl otázku do diskuze jiný. Nakonec se shodli, že do levého, protože je blíž k srdci. Dostala jsem tedy jedno pigáro do pravého palce u ruky, a druhé do levého stehna. Dodneška se divím, že jsem se ráno probudila živá. Teprve po několika letech mi totiž došlo, že výrobce automaticky předpokládal, že zmije většinou koušou lidi do nohou, proto ta chybějící absence o straně stehen. Měla jsem tedy dostat píchanec do palce a do ramene. No nic. Dopadlo to výborně, jsem jen trochu v šoku..." jak se zpívá.
 
V době, kdy jsem ještě aktivně hrála s kapelou, jsem si hned ráno prořízla bříško prostředníčku. Nahnala jsem si to na nejbližší pohotovost s tím, že večer mám koncert, že s tímhle nemůžu hrát na kytaru, a že s tím musí něco udělat. Hned. Rychle. Já jsem jen doktor, slečno. Zázraky neumím," zubil se na mě chirurg, když mi obmotával prst obvazem. Tak se přijďte večer podívat, co jste provedl," pozvala jsem ho na koncert. Přišel a dodneška jsme bezvadní kamarádi.
 
Čekala jsem na poliklinice v čekárně na resekci zubu. Bolelo to jako čert, vnímala jsem jen napůl a chtěla to mít rychle za sebou. Byla jsem tam sama a vypadalo to nadějně. Do té doby, než několikrát po sobě vyšla sestra, prohlédla si mě,  a se zvoláním „Tady nikdo není" zabouchla dveře. Po skoro dvou hodinách jí už asi začalo být divné, proč tam pořád sedím, tak se mě zeptala. Podala jsem jí papír od mé zubařky, která mě tam poslala. Jo ahá, vy jdete k nám," zvesela zahalekala sestra. Kam jinam bych asi tak mohla jít, když jim sedím přímo přede dveřma, prolétlo mi hlavou. Než jsem to stačila vůbec domyslet, odpověděla mi sestra sama od sebe. Já myslela, že čekáte na sex!" To mě i přes bolest znovu probralo do příčetného stavu. Vytřeštila jsem na ni oči a poklesla mi čelist. No, na sex!" znovu halekala sestra na celé patro. Nezmohla jsem se na nic víc, než na pokračování vyděšeného výrazu, a přemýšlela o tom, jestli vypadám jako deviant nebo tak vyprahle. Támhle za rohem je sexuologie, já myslela, že se odhodláváte jít tam, protože jste taková pobledlá," zhodnotila situaci a mně  konečně došlo, že mě nepovažuje za sexuálního loudila.
 
Takže dámy, až se vám někdy nebude chtít vkročit do zubní ordinace, tvrdošíjně odmítejte sestřino pozvání s tím, že tam jen čekáte na sex. Uvidíte, jestli vás ještě někdy pozve dál. :-))
 
Majucha
Milá Majucho,
omlouvám se, ale takhle jsem se už dlouho nezasmála. :-)))))
Reklama