Domácí práce beru jako nezbytnost, nutné zlo. Je to potřeba udělat, ale abych se u toho rozplývala radostí a slintala blahem, to ne.

 

Nejhorší je pro mne žehlení. U toho přímo rostu. Dalo by se říci, že je to skoro přímá úměra – čím vyšší je hora prádla na vyžehlení, tím větší je má nechuť k žehlení. A můžete věřit tomu, že Mount Everest je někdy jen malá hromádka zeminy a kamení proti té mé hromadě na žehlení. To si pak ze zoufalství zpívám: „Tři čuníci jdou…“ Ano, tři čuníci, tolik mám totiž dítek. Pardon - prasátek.

Já si už někdy říkám, že budu muset najmout nějakého toho Číňana do prádelny. Vždycky si vzpomenu na americké filmy, kde se v prádelnách většinou vyskytovali šikmoocí  číňánci – pradlenky… prádelňáci… pradleňáci :o))

 

Při uklízení si zase připadám jako bájný Sysifos. Je to nekonečná práce. Než dojdu při uklízení z jednoho konce bytu na druhý, můžu začít znovu. A to máme prosím pidi byt. A v něm kostičky, které se samy zázračně přemísťují z pokojíčku do obýváku (a nejen tam), knihy samy padají z polic knihovny na zem, granulím se evidentně nelíbí v psí misce, a tak vytváří spolu s vodou z druhé misky nevábnou kašičku v kuchyni na zemi.

 

Koukám se na tu spoušť a stále dokola si opakuji slova mé kamarádky: ,,TO NEŘEŠ!“ :o)

A tak tu teď tiše sedím a sním si o malé vypolstrované místnůstce, se stravou třikrát denně, bez návštěv. Zejména těch rodinných. I když... tam přeci mají uklízečky.
Milá ženo-in,
to znám, hlavně ty přemísťující se předměty. Ale to nic, toho si nevšímejte, to dělají domácí skřítkové.