Čtenářka Helenka nám popsala, jak unich vládne sportovní rovnoprávnost. Její muž sleduje všechny sporty a ona se nemůže vynadívat na Pljuščenkův poklopec


Co se týče sledování sportu, vládne u nác rovnoprávnost.
Ba co víc, vřelá rovnoprávnost.
Sice mám pořád trochu binec v tom, který sport se hraje na poločasy a který na  třetiny, nechápu příchylnost pruhovaných lidí k jednomu týmu ačkoliv mi každý tvrdí, že ti nekopou za nikoho jen to pískají  a nečitelné je pro mne i skore, protože za stavu 1:0 nevím, jestli dotyčná strana gól dala nebo inkasovala. Naštěstí pro mne se tomu většinou říká gól aniž bych musela rozlišovat zda to bylo na ledě či na trávníku. Ale nejsem sobec, to zas ne. Když se podle hluku z hospody a promačknutých popelnic před naši sámoškou dozvím, že hrajeme „mistrák“ nebojkotuji tuto informaci a příteli nakrájím klobásy, kyselé okurky, cihlu eidamu a otvírák nechám položený na lince tak, aby byl vidět. Mám alespoň čas věnovat se trochu domácnosti. V klidu si vyluxuji, umixuji pár pomazánek, pustím pračku nebo ušlehám alespoň bílkové pusinky. máme je moc rádi i když můj šlehač pamatuje ještě berlínskou zeď a překračuje poněkud normy hlučnosti.
Ale jak jsem řekla, máme rovnoprávnost. Jediný sport, který sleduji je krasobruslení, především volné jízdy mužů. Dlouhodobě sleduji, že výkony českých bruslařů v upnutých trikotech nejsou nic proti tomu, když jede Pljuščenkův poklopec. Přítel mi dopřeje klid a většinou spravuje v garáži motorku. Je roztomilé, jak se snaží vyhodit pojistky nebo překousnout kabel od antény.  Nakonec se pro něj většinou staví nějaký kámoš a v hospůdce počkají, až na led nastoupí dorostenky.
A letošní mistrovství? Slovy klasika: To zas bude v álejích nablito.
Helenka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


plavkyHelenko, jste obdivuhodná žena. Váš přítel se má. A teď si představte, jak mu krájíte tu klobásku, okurky a eidam v plavkách v národních barvách. To už by vás samou láskou jistě sežral. Tedy myslím až po přenosu a samozřejmě jen v případě vítězství.

A co vy ostatní, jak je to u vás? Máte nějakou veselou historku s fanděním? Smutnou?

Sem s ní:

redakce@zena-in.cz

V 16. hodin vyhlásím, která z vás získá plavky v národních barvách. A to bude ta, která mne svým příspěvkem nejvíce zaujme a samozřejmě o tu cenu bude stát. Nikomu nic nenutíme!

A dešti ZDAR!!!