Děkujeme za další krásný příspěvek na dnešní téma, kterým jsme se do do vkusu trefili čtenářces nickem janny199

Přeji krásné ráno redaktorce Daně a všem, které přilákalo dnešní téma „Stromy“. I se mnou tohle téma malinko zacloumalo. Stromový horoskop? Co to je?Ze zvědavosti jsem nakoukla na net a zjistila, že jsem narozena ve znamení jilmu. Horoskopům tedy moc nevěřím a pokud je čtu, tak jen ze zvědavosti a někdy se nad nimi pousměju.Typické vlastnosti jilmu : duševní pohoda, předvídavost, kreativita...No, netvrdím, že vše na mě sedí, ale ta kreativita rozhodně ano, v tom se trefili :-) Ta předvídavost a duševní pohoda - jak kdy. Každopádně je to zajímavé číst takhle něco o své osobě a dumat nad tím, zda takový člověk opravdu je, nebo zda je to jen několik písmen na papíře...

Každopádně já a stromy - rozhodně ANO. Patříme k sobě. Stromy jsou jedním z mých oblíbených fotografických objektů. Každý rok jezdíme na vých. Slovensko a to je něco pro mě. Brouzdat tam po lesích, obdivovat košaté i štíhlé stromy, krásně vzrostlé i suché vykotlané, třeba už jen pařezy...tohle všechno ráda v lese pozoruju a fotím. Stromy nebo už samotné lesní prostředí skvěle působí na ztrápenou duši, uklidní, někdy i dovede na jiné myšlenky a navíc mají léčivou sílu!

stromy

Když se tak nad tím zamyslím, stromy nás vlastně obklopují všude. Snad každý má alespoň nějaký ten stromeček na zahradě. Já sama si stromy raději pěstuji ze semínka. Vím, je to zdlouhavé čekání, ale vyplatí se.Nerada jdu do zahradnictví a kupuju už vzrostlé stromky.Raději seženu semínka a vypiplávám si stromečky od malička,hezky od „peřinky“ jako miminko.Přece jen má člověk z toho větší radost, když vidí, jak mu z toho vyklíčeného semínka pomaločku vrůstá statný strom.

strom

Obdivuju takové exotické země, kde se to hemží vzrostlými eukalypty, baobaby, mamutími sekvojovci....je to nádhera!! Takový strom s mohutnými kmeny, které vypadají jako kus skály, to je prostě něco fantastického. Však taky eukalyptus, baobab a pouštní růže jsou nyní u mně v květináčku - zatím jen klíčící semínka, ale snad se za několik let budu moci pochlubit statnými stromy :-)

Nejsem muškátový typ, truhlíky na parapety opravdu nemusím...ale mít na dvorku takový baobab, jehož kmen má průměr 10 metrů....ááách jo, to je sen!! Zatím mi na zahradě vzrůstají tři čínské stromy štěstí. Dcera mi sehnala semínka, zasadila a poctivě zalévá. Je to opravdu rychle rostoucí strom, navíc mrazuvzdorný a krásně kvete. A má už asi metr! Nevím, zda se těch květů ještě dožiju, ale věřím tomu, že nám tedy přinese alespoň to štěstí :-)

Chtěla bych bydlet někde v Africe nebo jí podobné zemi. Horko by mi nevadilo, sluníčko mám ráda...a snad bych si tam postavila chýši v nějaké vysoké koruně košatého stromu.

janny199

Tak to byste mi mohla poradit s pěstováním borovice těžké. Pokouším se o to už druhým rokem, a bezúspěšně. Semínko vzejde, ale ten pidistromeček vždycky zajde. Co dělám špatně?

A co vy, milé ženy-in? Už se vám podařilo vypěstovat strom ze semínka? Máte rády stromy? Které nejvíc? V jakém stromovém znamení jste? Shodnete se, s horoskopem? Jste jako váš strom?

Napište nám na dnešní téma redakce@zena-in.cz