Dobrý den!

Co na mě platí? Moje maminka by vám asi řekla, že nic, že jsem umíněná a nepoučitelná. Dobré rady i domluvy se míjejí účinkem, na všechno si musím přijít sama.

Já sama! - a hrnula jsem se u babičky sáhnout si na rozpálený hrnec na kamnech. Já sama! - a vylezla jsem na prolézačku až úplně nahoru a tam zůstala dík závrati viset, dokud jsem nespadla dolů. Tentokrát jsem to odnesla jen rozbitými koleny. Já sama! - a přeběhla jsem silnici rovnou pod auto. Mám zdatného anděla strážného, stihlo zabrzdit, jen do mě lehce šťouchlo. Ani těch pár modřin a výprask, který mi následně uštědřil otec, nezabránily, abych o něco později nevběhla pod kolo. A tak to šlo dál a dál. Já sama! - a přes všechna varování jsem se slepě vrhla do manželství nabít si čumák.

Zkrátka, všechno si musím vyzkoušet na vlastní kůži, problémy si vyřešit sama. Když si něco vezmu do hlavy, stávám se nebezpečná svému okolí i sama sobě. I když, možná to se mnou až tak hrozné nebude. Druhé manželství se vyvedlo, mého muže už delší dobu podezřívám, že dobře ví, co na mě platí :-), a náš potomek zřejmě podědil mého anděla strážného. Zrovna včera - já sám! - na sebe stáhl za podmisku květináč z květinové stěny. Štěstí, že mu nespadl rovnou na hlavu. Ale je umíněný a nepoučitelný, před chvílí se pokoušel stáhnout z květinové stěny naši kočku. :-))

Zdraví - Tilka.


Milá Tilko,
díky za hezký příspěvek, je vidět, že vy sama přesně víte, co na co platí, protože jste si to sama vyzkoušela. :) Ono to má taky něco do sebe. :)

A jak poznáte, co na co platí, vy? Napište nám o tom do redakce@zena-in.cz!

Reklama