Tak tohle je taky dobrá historka. O malém Tubovi nám napsala čtenářka Slunečnice.

A to už je dneska všechno. V příští novince se dozvíte, kdo vyhrál. Tak se těšte!


Dnešní téma mě pobavilo. Nemám příhodu o ráčkování, ale jiné vadě řeči. Jeden z mých mnoha příbuzných, dnes už je to dvacetiletý kluk, byl jako malý hrozně roztomilý. Jmenuje se Jakub a samozřejmě mu všichni říkali Kuba.

Jako úplně malinký moc nemluvil, pak to ale začalo. Žvatlal celý den, ale nikdo mu nerozuměl... Asi ve třech letech už zvládal většinu písmen, ale samozřejmě neuměl R a Ř. A kromě toho ještě K, místo něj používal T. Asi si umíte představit, jak říkal sobě: Tuba. Bylo to legrační, jak důležitě se tvářil a přitom neuměl mluvit... Jednou, to mu bylo asi pět let, jsem si z něj udělala legraci (byla jsem taky malá holka) a povídám mu: Hele, Tubo, podej mi ten hrníčet!“ Podíval se na mě, zamračil se a zakřičel: „Já nejsem žádnej Tuba, já jsem Tuba!“ Všichni jsme vyprskli smíchy, a Kuba se samozřejmě naštval. A nakonec se všechno naučil, i když myslím už chodil do školy.

Slunečnice

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Ráčkování a jiné vady řeči.

  • Máte nějaké zkušenosti s vadami řeči?
  • Chodily jste vy nebo vaše děti na logopedii?
  • Pobavilo vás něco v souvislosti s tímto tématem?
  • Vymýšleli jste jména pro děti, aby tam nebylo R a Ř?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, kdo z vás za svůj příspěvek získá balíček, kde je: kniha Byla jsem svědkyní vraždy ze cti (N. Apfeldová), diář Albi a francouzská manikúra od AVONU.

racko

Reklama