Děkujeme za další moc hezký májový příspěvek. Poslala ná ho čtenářka s nickem Boženečka. Přečtěte si o jejím 38. májovém polibku

treseň

Krásný májový den Vám všem,které jste bez úhony, šťastně a zdárně přežily sobotní hony a pálení čarodějnic. Tak jsme se konečně dočkaly! Včera se ujal vlády nejkrásnější měsíc v roce-květen-máj-lásky čas.Pro mě, starší generaci, je to právě 1.máj, kdy vroucím polibkem pod rozkvetlou a omamně vonící třešní stvrzujeme naši lásku. Mladí mají svého Valentýna, já nedám dopustit na prvomájové políbení.

Se svým manželem jsem již 37 let. Seznámili jsme se v březnu, ale první zamilovaný a nesmělý polibek jsme si dali právě až na prvního máje. Při romantické procházce lesem jsme si vyhlédli třešničku, kde jsme se poprvé políbili a zároveň si slíbili, že to bude náš strom lásky a že se k němu budeme rok co rok vracet, aby právě on byl svědkem zpečetění naší lásky.

třešeň

Třešnička tenkrát byla mlaďounká, čerstvá,svěží a štíhlá jako proutek (jako tenkrát i já).Teď je z ní mohutný, vzrostlý a rozložitý strom (jako teď i já), s obrovskou korunou a miliony nádherných a voňavých květů, mezi kterými bzučí tisíce pilných včelek.

Včera to bylo po 38., co jsme se pod naší třešní políbili. Je to pro mě moc krásná tradice, hluboká srdeční záležitost plná nádherných vzpomínek a příjemných zážitků. Vynechali jsme akorát jednou jedinkrát, ale to jsem byla v porodnici se svým prvorozeným synem. Manžel utrhl alespoň větvičku s květy a stál pod okny porodnice a mával a posílal „vzdušné“polibky. (Tenkrát totiž nepouštěli na pokoje ani otce, kteří se, chudáci, srocovali pod okny, aby alespoň zahlédli svého čerstvého potomka).

A tak já pevně doufám, že takových krásných májových polibků pod naším stromem lásky bude ještě moc a moc. Pokud teda někoho z nás nezklátí nějaká nemoc,nebo někdo cizí nezklátí naši třešeň.

S pozdravem, vaše Boženečka.

To jste napsala moc krásně. Držím vám všechny palce, ať vám vydrží třešeň i láska.

  • Máte také nějaký krásný příběh o lásce, milé ženy-in? Prožíváte něco takového jako Boženečka? Jste stále zamilovaná do svého muže? Dali jste si polibek pod rozkvětlým stromem.
  • Kolik lásek jste v životě potkala? Vzpomínáte na tu první?
  • A co lásky platonické, nenaplněné, nebo nešťastné?

Napište nám o svých láskách. Která je teď ta nej?

Své příspěvky posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama