Naše další čtenářka nám napsala, že miluje amerického spisovatele Stephena Kinga a jejím dalším oblíbencem je zpěvák Bruce Springsteen. A proč? Vše se dozvíte v následujícím příspěvku :)

Milá Overlooks, děkujeme za příspěvek, taky mám ráda Stephena Kinga. Když si vzpomenu na film Osvícení a hlavního hrdinu, kterého hraje Jack Nikolson, běhá mi mráz po zádech :) Krásný den!


Já „miluji“ Stephena Kinga. Amerického autora napínavých příběhů. Právem má titul král hororů, ale nejde o žádná strašidla v pravém slova smyslu. V jeho knihách jde o životní trápení, boje, výhry a prohry. Je to velký sympaťák, prima chlap, který je celý život s jednou manželkou. Člověk, který se umí úžasně vcítit do světa dětí i do pocitů týrané ženy. Do strachu slabších před silnějšími. Určitě znáte některé z jeho příběhů, i když jste třeba nečetli žádnou z jeho knih.

Velká část jeho románůbyla zfilmována. Takže Osvícení, Zelená míle, To a mnoho dalších, to je prosím Stephen King. Když čtu jeho (většinou pěkně tlusté) knihy často se přistihnu, že pokyvuji souhlasně hlavou. To proto, že tak moc souhlasím s jeho názory a myšlenkami. Vím, co chce kterým slovem vyjádřit, prostě mu dokonale rozumím.

Jeho příběhy jsou tak sugestivní, místa, kde se děj odehrává tak barvitě popsána, že si často při čtení beru k ruce mapu, abych se koukla, kde přesně se to které místo nachází. Často také vkládá do svých děl citace z různých jiných zajímavých děl, vkládá do nich sloky písní zpěváků či kapel, které má rád a které, to je náhodička, mám ráda i já.

Třeba Bruce Springsteen, to je náš velký oblíbenec. Takže Jsem šťastná jako blecha, že to Stephenovi pořád tak dobře píše, že má tolik skvělých nápadů. Několik polic v knihovně máme vyhrazeno jen pro něj, protože jsem svou vášní nakazila i manžela a dceru. Poslední knížka (Lunapark), vyšla nedávno, před vánoci, ale já už netrpělivě očekávám nějakou další… Aspoň povídka kdyby byla…

Overlooks

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Vaše idoly na zdi

  • Kdo vám visel na zdi?
  • Jaké plakáty visely na zdi vašich pokojů?
  • Proč jste vaše idoly zbožňovali?
  • Nebo jste nikoho neobdivovali?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá tuto skvělou kosmetiku: make-up Maybelline, nový krémový deodorant Garnier a třpytivé stíny pro královnu noci ze Sephory. :)

kosm¨

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmět e-mailu IDOLY. Předem děkuji!

Reklama