Klára Wimmerová, zástupkyně šéfredaktora a korektorka našeho magazínu, zavzpomínala na své dětství s bratrem a zjistila, že ona byla důvodem, proč její bratr v 18 letech odešel z domova.

Z nás dvou jsem já ten mladší sourozenec, navíc mladší o celých jedenáct let, takže by bylo určitě daleko zajímavější, kdyby k dnešnímu tématu přispěl on.
Asi bych se o sobě nedozvěděla hezké věci… bráška právě slibně dospíval, když si naši pořídili mě, malého „poškrabka“, jak se u nás říká. Máma se těšila na holčičku, táta taky, já jsem byla hezky kudrnatá a baculatá, hezky jsem papala a  hezky spinkala, takže mě jak se patří rozmazlovali. Žádný řev a žádná rozbitá kolena, kdepak, naše Klárinka, to je princeznička.

Jak asi muselo být bratrovi, když se mnou později musel dokonce sdílet dětský pokoj – o tom ani nechci přemýšlet. Věřím, že i já jsem byla jedním z pádných důvodů, které ho vedly k tomu, že se v osmnácti postavil na vlastní nohy a odstěhoval se z domu. (Což se mu, v konečném důsledku, tisíckrát vyplatilo a vrátilo – zatímco já, tatínkova a maminčina holčička, jsem na „tvrdou realitu“ moc připravená nebyla a rodiče mi museli stát za zadkem dost dlouho, bratr jejich pomoc nepotřeboval a byl samostatný raz dva.) 

Původně jsem chtěla napsat historku, ve kterém můj bratr nefiguruje zrovna jako trpící hrdina a některé z vás by ho jistě označily za hrubiána a tupce, ale ve světle těch věcí, které jsem napsala výše, se mi najednou jeví jako dost malicherná… takže si ji asi nechám pro sebe nebo na jindy, až se bude hodit k jinému tématu. 

A teď už bych jen ráda pozdravila svého velkého bratra Martina, kterého mám opravdu a upřímně moc ráda a jsem mu vděčná, že ty neslavné začátky našeho sourozeneckého vztahu přežil!

Klára Wimmerová


Díky Klárko za příspěvek k tématu: Co nejhoršího jsem provedla svému bratrovi.  A nastěhovat se 11letému klukovi do pokojíčku. No fuj! Kam jsi dala rozum. :) Toto téma dnes tvým příspěvkem končí. Za pár chvil vyhlásím tu z vás, které pošlu za dnešní příspěvek malý dárek.

Nyní se již můžete těšit na zítřejší,  velmi zajímavé téma, dotýkající se každého z nás:

Zítra nastane krize mužství (klikni a čti)

Máte na krizi mužství a nedostatek chlapů svůj názor? Sem s ním:

redakce@zena-in.cz

Reklama