Nechápu, jak si může někdo stěžovat, že je moc vysoký/á nebo že má moc dlouhé nohy. Zvlášť v současnosti, kdy jsou čahounky v kurzu. Malá holka (jako já) už si připadá pomalu méněcenná a pořekadlo „Co je malé, to je hezké" je už dávno pasé.

No uznejte sami: Dlouháni mají žádanou a módní výšku, dá-li se to tak nazvat, a kam vstoupí, okamžitě upoutají pozornost. Trpaslík mého kalibru je chápán jen jako trapný doplněk.
Při jejich výšce nějaké to kilo navíc ani nepostřehnete, rovnoměrněji se rozloží, zatímco na mně je snad každé deko znát. 
Můžou si dovolit mnohem výstřednější barvy, vzory a doplňky. Já když si vezmu třeba jen velkou kabelku, vypadám jak himalájský šerpa.

Ale na druhou stranu zase uznávám, že žena měřící víc než 180 cm může mít občas problém sehnat to, po čem touží. Má kamarádka je toho důkazem. Její vysoká postava má, kromě výše uvedených předností, i dost nevýhod.
A už je na mě valí:
Tak ty si myslíš, že to máme jednodušší? Když už jsme u té nápadnosti, když někam vstoupíme... tak tou to většinou i končí, protože se nás chlapíci menší než my ani neodváží oslovit. Prostě máme zúženou volbu při výběru partnera. Taky víš sama nejlíp, že shánění některých kousků oblečení se pro mě někdy stává nekonečným maratonem. No jen si vzpomeň, kolik jsem musela vyzkoušet sak, než jsem narazila na nějaké s normální" délkou rukávů? O kalhotách ani nemluvím, ve většině jsem čekala velkou vodu." 

No jo, ale vysoká postava si může zase dovolit všechny typy nohavic. Vypadá dobře v šortkách, v bermudách, tříčtvťácích, kalhotách nad kotníky, ale i v planďácích a la Marlene Dietrich.

Slušný výběr mají dlouhánky i v sukních. Kromě makromini (to je takový ten proužek látky končící těsně pod rozkrokem) vypadají dobře v sukních v délce kolem kolen, do půli lýtek, ale i v těch nejdelších, v kterých se my mini ženy doslova ztrácíme.

Připouštím, že můžou mít problém při koupi bot.

 Ve velikosti nožky" si většinou v ničem nezadají s mužskými protějšky, a když se přičte ještě délka prázdné špičky u módních lodiček... mají do Popelčiny roztomilosti hodně daleko.

No a jsme zase u těch chlapů," říká kamarádka. Ti menší, ale i stejně velcí, koukají nevraživě, když si chceme vyrazit na podpatcích." K
dyž už bez těch lodiček nemůžete být, existuje jednoduchý trik, jak alespoň opticky zkrátit chodidlo. Zvolte si botky s kulatou špičkou, která vám opticky ubere pár čísel.

Tak jsme ty žirafky probraly a od ramen po paty, ale zapomněli jsme na hlavu. Kdyby ta Jóhana s dlouhejma nóhama neměla drdol, tak by jí z něj nikdo nevytrh chlup.
...Teď nepátrejte po logice onoho popěvku. Drdoly a výčesy se pro dlouhánky opravdu moc nehodí. Zato se můžou vyřádit v elegantních kloboucích se širokými krempami, v kterých by malá žena vypadala jako dědeček hříbeček.

Jak jste na tom s výškou vy? 
Jste dlouhánka?
Berete svou výšku spíš jako výhodu, nebo handicap?
Jak na sebe sháníte boty a oblečení?
Reklama